Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2010, 09:55

autor: Adrian Werner

Pierwsze DLC do The Settlers 7 już w sprzedaży

Mamy dobre wieści dla miłośników gry The Settlers 7. Do sprzedaży trafiło właśnie pierwsze rozszerzenie DLC, oferujące trzy nowe mapy.

Mamy dobre wieści dla miłośników gry The Settlers 7. Do sprzedaży trafiło właśnie pierwsze rozszerzenie DLC oferujące trzy nowe mapy.

Pierwsze DLC do The Settlers 7 już w sprzedaży - ilustracja #1

W skład zestawu wchodzi tercet dodatkowych poziomów:

  • Tempest Taiga – olbrzymia mapa z 60 sektorami przeznaczona dla czterech graczy. Ulokowana została na północnym wybrzeżu Tandrien i oferuje niewielkie ilości surowców oraz możliwość zdobycia 8 punktów zwycięstwa
  • Battle of Tanholm – w której centrum znajduje się podzielone na dwie frakcje tytułowe miasto Tanholm. Zadaniem graczy będzie doprowadzić do jego zjednoczenia. Poza murami natkniemy się na bardzo żyzne i bogate w minerały tereny oraz dwa porty rzeczne. Mapę zaprojektowano na dwóch graczy i wyposażono w 32 sektory oraz 7 punktów zwycięstwa.
  • Fiery Chasm – to z kolei średniej wielkości mapa dla trzech graczy, podzielona na 40 sektorów. W jej środku z ziemi wyrasta olbrzymi wulkan, z którego wypływają strumienie lawy, bezlitośnie przecinające teren i ograniczające możliwość ekspansji. Do zdobycia jest 6 punktów zwycięstwa.
Pierwsze DLC do The Settlers 7 już w sprzedaży - ilustracja #2

Rozszerzenie można kupić w oficjalnym serwisie dystrybucji cyfrowej Ubisoftu. Wydawca wycenił te trzy mapy na 3,99 euro, czyli około 16 zł.

Płatne DLC to nowość dla serii The Settlers. Jak dotąd tradycją było wypuszczanie dużych rozszerzeń (takie otrzymała większość odsłon cyklu). Miejmy nadzieję, że nowa strategia wydawnicza nie oznacza, że najnowsi Osadnicy nie dostaną w przyszłości pełnowymiarowego dodatku.