Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2006, 08:37

autor: Metatron

Ukończono prace nad prezentacją polskiej gry Afterfall: Preludium

Polska ekipa developerska Intoxicate Interactive doniosła, że dwumiesięczne prace nad stworzoną w celu przedstawienia inwestorom prezentacją gry Afterfall:Preludium zostały ukończone.

Polska ekipa developerska Intoxicate Interactive doniosła, że dwumiesięczne prace nad stworzoną w celu przedstawienia inwestorom prezentacją gry Afterfall:Preludium zostały ukończone.

Afterfall: Preludium ma być survival horrorem, mającym za zadanie wprowadzić graczy w realia świata przedstawionego w przygotowywanej przez to samo studio grze cRPG Afterfall.

Oto, co na jego temat ma do powiedzenia kierownik projektu, Andrzej Koloska: „Preludium jest mini-grą z niezależną fabułą, której akcja toczy się w Poniemieckiej bazie wojskowej i jej bunkrze przeciwatomowym. Pierwowzór lokacji został wymyślony i opisany przez Mikaela Grizzly, jednego z naszych fanów. Preludium da nam koło 6-8 godzin rozgrywki zapierającej dech w piersiach i mrożącej krew w żyłach ;) Zdecydowaliśmy się na klimat będący mieszanką postapokaliptycznego i znanego z survival horrorów. Bohaterem gry jest młody poszukiwacz, żyjący z tego, co znajdzie w przedwojennych ruinach i gruzach cywilizacji. Przybywa on na wezwanie najlepszego przyjaciela, by spenetrować odnaleziony przez niego kompleks budowli i podziemi. Miejsce to było świadkiem koszmaru, który nie skończył się razem ze zmierzchem cywilizacji”.

Prezentacja ma formę animacji przedstawiającej poziom -1 podziemnej bazy wojskowej. Na filmiku znalazło się także parę ujęć z poziomu -3.

Nie uświadczymy w niej jednak jeszcze żadnej animacji postaci, co autorzy tłumaczą niedyspozycją głównego animatora oraz aktualizacją silnika, która sprawiła, że część prezentacji została nakręcona od nowa, a przez brak czasu ekipa nie mogła sobie pozwolić na dodatkowe opóźnienia.

Przy okazji firma Intoxicate Interactive poinformowała, że wznawia rekrutację. Poszukiwani są graficy 2D i 3D oraz programiści.

Zainteresowani mogą zapoznać się z filmikiem, który został zamieszczony tutaj. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.