Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2015, 12:15

autor: Meehow

Ubisoft: początkowa sprzedaż Assassin’s Creed: Syndicate ucierpiała przez niedopracowane Unity

Zdaniem przedstawicieli firmy Ubisoft, niezbyt udany debiut Assassin’s Creed: Unity spowodował, że część graczy zrezygnowała z zakupu AC: Syndicate na premierę. Francuski gigant na przyszłość najnowszej odsłony przebojowej serii zapatruje się jednak pozytywnie.

Sprzedaż Assassin’s Creed: Syndicate ucierpiała przez niedopracowane na premierę AC: Unity. - Ubisoft: początkowa sprzedaż Assassin’s Creed: Syndicate ucierpiała przez Unity - wiadomość - 2015-11-06
Sprzedaż Assassin’s Creed: Syndicate ucierpiała przez niedopracowane na premierę AC: Unity.

Jak wynika ze słów Alaina Martineza, dyrektora finansowego francuskiego koncernu Ubisoft Entertainment, sprzedaż gry Assassin’s Creed: Syndicate – najnowszej odsłony przebojowej serii Assassin’s Creed – w pierwszym tygodniu obecności rzeczonego tytułu na rynku wyraźnie ucierpiała przez kontrowersje związane z ubiegłorocznym Assasin’s Creed: Unity. Najwyraźniej gracze byli tak zniesmaczeni niedopracowanym Unity, że nie zechcieli zaryzykować kupna Syndicate na premierę. Dla przypomnienia: poprzednia część cyklu trafiła do sprzedaży z zatrważającą liczbą różnorakich błędów. Oliwy do ognia dodało również embargo na recenzje nałożone przez Ubisoft, co spowodowało, że z branżowymi ocenami i opiniami można było się zapoznać dopiero po premierze gry. Francuski gigant najwyraźniej zreflektował się po tej znacznej wpadce, więc oprócz załatania gry udostępnił jej nabywcom dodatek Dead Kings za darmo. Dodatkowo posiadacze przepustki sezonowej mogli odebrać jedną z kilku gier, także gratis. Jak widać, Ubisoft nie odbudował w całości zaufania graczy, mimo zdecydowanie udanej rehabilitacji.

Jak się okazało, wyniki Assassin’s Creed: Syndicate w drugim tygodniu sprzedaży okazały się już zdecydowanie lepsze i przebiły Unity. Yves Guillemot – prezes Ubisoftu – stwierdził, że sytuacja prezentuje się podobnie do przypadku Assassin’s Creed IV: Black Flag. Według przedstawicieli Ubisoftu, poprawa sytuacji wynika z rekomendacji przekazywanych między graczami oraz pozytywnych recenzji gry. Choć włodarze koncernu nie zdradzili, jak w tym momencie wygląda sprzedaż Syndicate w porównaniu z analogicznym okresem po premierze Unity, to wszystko wskazuje na to, że wiążą z nowym Assassin’s Creed spore nadzieje (czyt. że na dłuższa metę owa produkcja dobrze się rozejdzie).

Assassin’s Creed: Syndicate zadebiutowało 23 października na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na wersję pecetową gracze będą musieli poczekać do 19 listopada (w tym miejscu dostępne są oficjalne wymagania sprzętowe). W naszej recenzji gra otrzymała dobrą notę: 7/10.