Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2014, 17:55

Ubisoft o błędach i problemach z Assassin's Creed: Unity

Ubisoft przyznaje, że gra Assassin's Creed: Unity jest pełna błędów i niedoróbek, dlatego też stworzył listę najpoważniejszych problemów z tytułem, wraz z propozycjami ominięcia niektórych z nich. Twórcy produkcji obiecali przy tym, że pracują nad wyeliminowaniem pozostałych usterek.

Assassin's Creed: Unity ma za sobą dość wyboistą premierę - Ubisoft o błędach i problemach z Assassin's Creed: Unity - wiadomość - 2014-11-15
Assassin's Creed: Unity ma za sobą dość wyboistą premierę

Do sklepów w tym tygodniu trafiła gra Assassin's Creed: Unity. Produkcja pojawiła się równocześnie na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC. Niestety, wszystkie wersje tytułu, a zwłaszcza jego pecetowy port, okazały się pełne błędów i wykazywały problemy ze stabilnym działaniem. Z racji ilości niedoróbek wielu graczy określiło nowego Asasyna wersją beta, a płacących konsumentów darmowymi testerami gry, która wyraźnie została wypuszczona na rynek w pośpiechu i bez niezbędnych szlifów oraz poprawek. Co więcej, nieciekawej sytuacji producenta nie poprawiła awantura związana z embargiem na recenzje oraz wprowadzeniem mikropłatności do tytułu.

Ubisoft obiecał jednak, że w najbliższym czasie gracze otrzymają szereg patchy, naprawiających najbardziej istotne problemy. Na oficjalnym forum deweloperzy przedstawili listę znanych błędów oraz stan prac zespołu nad ich usunięciem. Znajdziemy tu też informacje o tym, jak obejść niektóre zgrzyty. Twórcy radzą np. osobom które zmagają się ze zbyt niską liczbą wyświetlanych na ekranie klatek, by wyłączyły kompletnie swoje połączenie z internetem.

Z kolei, na blogu Assassin's Creed: Unity pojawiać będą się informacje zawierające opis zmian wprowadzanych z kolejnym łatkami. W pierwszym z nich możemy przeczytać, że twórcy naprawili już usterki sprawiające, że główny bohater przenika przez grunt pod nogami lub wręcz wypada z mapy świata. Autorzy obiecują przy tym, że przyglądają się najpoważniejszym raportowanym problemom, związanymi z szybkością wyświetlanego obrazu czy rozgrywkami kooperacyjnymi, o których możemy poczytać szerzej we wpisie na forum. Na razie jednak nie wiadomo kiedy dokładnie i czy w ogóle istotne zgrzyty optymalizacyjne zostaną wyeliminowane

  1. Oficjalna strona internetowa serii Assassin’s Creed
  2. Recenzja gry Assassin's Creed: Unity - Arno Dorian, zabójca nowej generacji