Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2011, 08:31

autor: Kono

Twórcy zapewniają: multiplayer w Mass Effect 3 będzie „bardzo opcjonalny”

Pracownicy studia BioWare zapewnili, że rozgrywka wieloosobowa w grze Mass Effect 3 będzie opcjonalna. Oznacza to, że osoby chcące zobaczyć najlepsze zakończenie i w pełni zaliczyć kampanię dla jednego gracza, nie będą zmuszone brać udziału w potyczkach multiplayer.

Główny menager studia BioWare Edmonton, Aaryn Flynn, podczas wywiadu dla serwisu ComputerAndVideogames zapewnił, że tryb multiplayer w Mass Effect 3 jest „bardzo opcjonalny”. Dodał też, że osoby chcące ukończyć grę „na 100 procent” nie będą zmuszone brać udziału w rozgrywce wieloosobowej.

Oświadczenie Flynna powinno uspokoić fanów, którzy mogli poczuć się lekko zaniepokojeni niedawnymi doniesieniami. Obawiano się, że najlepsze zakończenie będzie dostępne tylko dla osób zamierzających wziąć udział w rozgrywce multiplayer. Takie rozwiązanie mogłoby stanowić przeszkodę dla graczy, którzy nie mają ochoty na udział w 4-osobowym trybie kooperacji. Rozgrywka w trybie multiplayer pozwoli nam zatem zwiększyć stopień naszej „galaktycznej gotowości”, jednak ten sam efekt zdołamy osiągnąć biorąc udział tylko w kampanii dla jednego gracza.

Twórcy zapewniają: multiplayer w Mass Effect 3 będzie „bardzo opcjonalny” - ilustracja #1

Flynn wyznał również, że o rozgrywce multiplayer studio BioWare myślało już od jakiegoś czasu. Jednakże dopiero w przypadku Mass Effect 3 implementacja tego trybu wydała się najrozsądniejsza. Głównym powodem takiego rozwiązania miała być fabuła „trójki”, która koncentruje się na międzygalaktycznym konflikcie. Flynn dodał też, że głównym celem trybu multiplayer jest poszerzenie grona fanów cyklu Mass Effect.

Mass Effect 3 zadebiutuje w marcu przyszłego roku na pecetach, Xboksie 360 i PlayStation 3. W naszym kraju gra autorstwa studia BioWare zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).

Ostatnia aktualizacja: 2011-10-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect 3

Mass Effect 3