Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2011, 11:13

autor: Adrian Werner

Twórcy League of Legends wykupieni za ponad 350 mln dolarów

Ostatnie kilka lat to okres dynamicznego rozwoju gier inspirowanych modem Defense of the Ancients. Jedną z najpopularniejszych produkcji tego typu jest League of Legends. Jej twórcy właśnie zostali wykupieni za ponad 350 mln dolarów.

Ostatnie kilka lat to okres dynamicznego rozwoju gier inspirowanych modem Defense of the Ancients. Jedną z najpopularniejszych produkcji tego typu jest League of Legends. Jej twórcy właśnie zostali wykupieni za ponad 350 mln dolarów.

Twórcy League of Legends wykupieni za ponad 350 mln dolarów - ilustracja #1

League of Legends

Nabywcą jest Tencent Holdings Limited, czyli jeden z największych dostawców usług internetowych w Chinach oraz firma, która do tej pory była dystrybutorem League of Legends w tym kraju. Transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu trzydziestu dni. Dla samego Riot Games oznacza to przede wszystkim zagwarantowanie kapitału potrzebnego na dalszy rozwój studia. Zespół pozostanie w Los Angeles i zachowa dużą niezależność, a dodatkowe środki posłużą do znacznego zwiększenia liczby pracowników. Dzięki temu możliwe będzie nie tylko ulepszenie samego League of Legends, ale również rozpoczęcie produkcji nowych tytułów.

Studio Riot Games założone zostało w 2007 roku. W jego skład wchodzą m.in. Steve Feak (jeden z głównych twórców wczesnych wersji moda Defense of the Ancients), Steve Mescon (założyciel portalu dota-allstars.com) oraz byli pracownicy Blizzard Entertainment - Shawn Carne oraz Tom Caldwell. Pierwszą i jak dotąd jedyną produkcją tego zespołu jest wypuszczone w 2009 roku League of Legends. Jest to mocno inspirowana modem Defense of the Ancients darmowa gra, której model biznesowy oparto na mikropłatnościach.

Twórcy League of Legends wykupieni za ponad 350 mln dolarów - ilustracja #2

League of Legends

DotA to jedna z najpopularniejszych modyfikacji w historii, dlatego nikogo nie powinny dziwić wyrastające jak grzyby po deszczu komercyjne produkcje tego typu. Poza League of Legends na rynku pojawił się już Demigod autorstwa Gas Powered Games oraz stworzone przez S2 Games Heroes of Newerth. W produkcji znajdują się ponadto Realms of Titans oraz Battle of Kingdoms. Drugi z tych tytułów wyróżnia wzbogacenie mechanizmów rozgrywki o silne elementy MMO. Oczy większości miłośników Defense of the Ancients skierowane są jednak w stronę Icefroga, czyli projektanta, który przez ostatnie kilka lat rozwijał wspomnianą modyfikację. Jakiś czas temu dołączył on do studia Valve Software, gdzie pracuje teraz nad pełnoprawną kontynuacją zatytułowaną po prostu Dota 2.