Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 grudnia 2006, 18:59

autor: Louvette

Twórca Napstera tworzy wirtualną społeczność graczy w World of Warcraft

Shawn Fanning, twórca (nie)sławnego serwisu Napster, który swego czasu ściągnął na siebie gniew niemal całej branży muzycznej, bierze się za kolejny projekt, tym razem związany z grami online, a konkretnie Word of Warcraft.

Shawn Fanning, twórca (nie)sławnego serwisu Napster, który swego czasu ściągnął na siebie gniew niemal całej branży muzycznej, bierze się za kolejny projekt, tym razem związany z grami online, a konkretnie World of Warcraft.

Przypomnijmy, że Napster był jednym z pierwszych i najbardziej popularnych internetowych serwisów, który umożliwiał użytkownikom na całym świecie dzielenie się plikami MP3 w systemie peer-to-peer. W 2002 roku, wskutek starań zrzeszenia amerykańskich wydawców muzyki, zakończył swoją działalność w tej postaci.

Twórca Napstera tworzy wirtualną społeczność graczy w World of Warcraft - ilustracja #1
Shawn Fanning w koszulce zespołu, który zaciekle walczył o zamknięcie Napstera.

BuisnessWeek Online informuje, że w najbliższej przyszłości Fanning planuje stworzyć wirtualną społeczność graczy w Word of Warcraft. Pomysł na Rupture, bo taką nazwę nosić będzie serwis, zrodził się w głowie Fanninga w momencie, gdy zauważył, że nie jest w stanie bezproblemowo komunikować się z innymi użytkownikami tej najpopularniejszej gry MMO.

Rupture swoją strukturą przypominać ma inny znany serwis społecznościowy, MySpace. Każdy użytkownik posiadać będzie swoją stronę, na której znajdą się statystyki z gry i którą będzie można dowolnie personalizować. Gracze będą mogli przesyłać sobie wiadomości, umawiać się na konkretne misje i śledzić na bieżąco postępy swoich gildii.

Twórca Napstera tworzy wirtualną społeczność graczy w World of Warcraft - ilustracja #2

 

Na razie nie wiadomo, czy jakakolwiek inna gra poza Word of Warcraft wejdzie w zakres serwisu. Póki co Blizzard Entertainment nie komentuje zamierzeń Fanninga.