Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2019, 14:20

autor: AlexB

Triumfalny powrót EA na Steam. Jedi Fallen Order bije rekordy popularności

Star Wars Jedi: Fallen Order (pol. Star Wars Jedi: Upadły zakon) okazał się sporym sukcesem na Steamie. Tytuł nie schodzi z pierwszego miejsca listy bestsellerów na platformie firmy Valve mimo faktu, że do uruchomienia i tak wymaga on Origina.

Gdy pod koniec października dotarła do nas wiadomość, że gry ze stajni Electronic Arts powrócą na Steama, niektórzy zadawali sobie pytania, czy taki ruch ma jakikolwiek sens. W końcu „Elektronicy” mają swojego Origina, którego i tak trzeba będzie w wielu przypadkach uruchomić, gdy będzie się chciało zagrać w ich produkcję zakupioną na platformie firmy Valve. Zatem czy nie lepiej jest po prostu mieć bibliotekę produkcji EA na ich launcherze? Zdaniem wielu osób najwyraźniej nie. Świadczy o tym sukces, jaki osiągnęło Star Wars Jedi: Fallen Order (w polskim tłumaczeniu Star Wars Jedi: Upadły zakon) na Steamie. Rozgrywający się w popularnym uniwersum slasher TPP od studia Respawn Entertainment, który miał swoją premierę w ubiegły piątek, mocno trzyma się na czele listy bestsellerów na tej platformie.

Star Wars Jedi: Fallen Order jest obecnie najchętniej kupowaną grą na Steamie. - Triumfalny powrót EA na Steam. Jedi Fallen Order bije rekordy popularności - wiadomość - 2019-11-18
Star Wars Jedi: Fallen Order jest obecnie najchętniej kupowaną grą na Steamie.

Co zachęciło graczy do zakupu Star Wars Jedi: Fallen Order na Steamie, nawet mimo niedogodności w postaci obowiązku uruchomienia drugiej platformy? Powody mogą być różne i zależeć od indywidualnych przypadków. Niektórych mogły przekonać na przykład funkcje społecznościowe klienta firmy Valve, a innych chęć posiadania całej kolekcji gier w jednym miejscu. Jedno jest jednak pewne – sytuacja ta pokazała EA, że powrót na Steam nie był błędem.

Zresztą nie tylko sukces Star Wars Jedi: Fallen Order może stanowić dowód dla innych dużych wydawców, że nawet mimo rosnącej konkurencji ze strony Epic Games Store i coraz większej pokusy, by tworzyć własne launchery, wciąż warto trzymać się z ekipą Gabe'a Newella i ich platformą. Na Steamie świetnie radzą sobie również produkcje wypuszczane pod szyldem Xbox Game Studios. Możecie to zobaczyć na poniższej liście.

Globalne bestsellery na platformie Steam

Miejsce

Tytuł

Deweloper

Wydawca

1.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Respawn Entertainment

Electronic Arts

2.

Halo: The Master Chief Collection

343 Industries / Splash Damage

Xbox Game Studios / Microsoft Studios

3.

Football Manager 2020

Sports Interactive

SEGA

4.

Destiny 2: Shadowkeep

Bungie

Bungie

5.

Age of Empires II: Definitive Edition

Forgotten Empires

Xbox Game Studios / Microsoft Studios

6.

Star Wars Jedi: Fallen Order Deluxe Edition

Respawn Entertainment

Electronic Arts

7.

Playerunknown's Battlegrounds

PUBG Corporation

PUBG Corporation

8.

Planet Zoo

Frontier Developments

Frontier Developments

9.

Doom

id Software

Bethesda Softworks

10.

Age of Empires II: Definitive Edition + Age of Empires II (2013)

Hidden Path Entertainment / Forgotten Empires

Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Popularność, jaką cieszy się Star Wars Jedi: Fallen Order z pewnością cieszy Electronic Arts. Przypominamy, że włodarze firmy liczą, iż tytuł sprzeda się wyśmienicie. Dobre opinie, które zbiera w mediach branżowych i wśród samych graczy, zapewne mu w tym pomogą.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars Jedi: Upadły Zakon
  2. Recenzja gry Star Wars Jedi: Fallen Order – EA kontratakuje i robi to dobrze
  3. Star Wars Jedi: Fallen Order - poradnik do gry
  4. Star Wars Jedi: Fallen Order - kompendium wiedzy