Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2013, 14:04

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Tomb Raider – wymagania sprzętowe wersji PC

Poznaliśmy wymagania sprzętowe pecetowej edycji wyczekiwanej z niecierpliwością gry Tomb Raider. Na szczęście produkcja nie wymaga supermocnego sprzętu, co z pewnością ucieszy posiadaczy nieco starszych komputerów.

Spokojnie, Tomb Raider nie spali Twojego peceta - Tomb Raider – wymagania sprzętowe wersji PC - wiadomość - 2013-01-30
Spokojnie, Tomb Raider nie spali Twojego peceta

Na Steamie ujawniono wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry Tomb Raider. Choć nie zostało to sprecyzowane, domyślamy się, że chodzi o wymagania minimalne. Na szczęście nie są one wygórowane – nawet gracze z kilkuletnimi komputerami nie powinni mieć problemów z uruchomieniem nowych przygód Lary Croft.

Wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows XP / Vista / 7
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz / AMD Athlon X2 2.0 GHz
  • Pamięć RAM: 1 GB (XP) / 2 GB (Vista / 7)
  • Karta grafiki: GeForce 8800 / AMD Radeon HD 2900

Kupując Tomb Raider przedpremierowo na Steamie otrzymamy ciekawe bonusy. Przygotowano trzy poziomy nagród, odblokowywanych po osiągnięciu konkretnej liczby zamówień. Na razie dostępne są dwie: cyfrowa wersja Lara Croft and the Guardian of Light oraz zawartość DLC do Tomb Raidera, The Challenge Tomb, czyli dodatkowy grobowiec do spenetrowania i garść nowych zagadek do rozwiązania. Trzeci, zablokowany jeszcze bonus, to DLC The Endurance, na temat którego nie wiadomo na razie nic poza tytułem.

Warto dodać, że polskie sklepy również przygotowały atrakcje dla osób zamawiających Tomb Raider przed premierą. Z ofertami kilku z nich możecie zapoznać się pod tym adresem.

Tomb Raider – wymagania sprzętowe wersji PC - ilustracja #3Najnowsza odsłona wieloletniej serii gier akcji, Tomb Raider, opowie pierwsze przygody Lary Croft – nie będącej jeszcze nieustraszoną panią archeolog, lecz młodą, zagubioną w nieprzyjaznym otoczeniu dziewczyną. Nad fabularną warstwą produkcji pracują autorzy kilku poprzednich odsłon cyklu, studio Crystal Dynamics. Natomiast za powołanie do życia rozgrywki wieloosobowej odpowiada ekipa Eidos Montreal, twórcy Deus Ex: Bunt Ludzkości. Osią gry, zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i w multiplayerze, będzie motyw przetrwania. W tym drugim rodzaju zabawy przejawiać się on będzie m.in. w możliwości podnoszenia poległych kolegów. Tomb Raider zadebiutuje 5 marca jednocześnie na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3.