Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2007, 12:08

autor: Rafał "Misiek" Skierski

Tomb Raider Underworld - pierwsze potwierdzone szczegóły

Na początku grudnia donosiliśmy Wam o pierwszych spekulacjach na temat najnowszej części przygód Lary Croft - Tomb Raider Underworld. Teraz możemy przedstawić już pewniejsze informacje.

Na początku grudnia donosiliśmy Wam o pierwszych spekulacjach na temat najnowszej części przygód Lary Croft - Tomb Raider Underworld. Teraz możemy przedstawić już pewniejsze informacje.

Najnowszy numer magazynu Play dostarczył ekskluzywną zapowiedź Underworld oraz wywiad, którego udzielił Eric Lindstrom, jeden z twórców. Z artykułu dowiadujemy się, że wydarzenia w najnowszej części będą miały miejsce po tym, co przeżywaliśmy w Tomb Raider Legend. Ma to być pierwsza, w pełni next-genowa część przygód słynnej pani archeolog, więc autorzy kładą nacisk na drobne detale. Bardziej „żyć” ma przede wszystkim otoczenie, które będzie dużo bardziej interaktywne niż w poprzednich częściach. Podawany jest przykład poziomu w południowym Meksyku – Lara zostawia swoje ślady w błocie, jednak jako że akurat pada, woda wypełnia zostawione wcześniej zagłębienia. Ciała zabitych przeciwników będą zostawać na polu walki (w poprzednich częściach wyparowywały) – podobnie zresztą zniszczone wcześniej elementy środowiska. Twórcy chwalą się również znakomitymi (podobno) efektami świetlnymi, które upiększają całe otoczenie.

Tomb Raider Underworld - pierwsze potwierdzone szczegóły - ilustracja #1

Poprawie ulegnie też animacja głównej bohaterki. Specjalnie do tego celu zorganizowano sesję motion capture, by ruchy były jeszcze bardziej naturalne. Wracając jeszcze do drobnych detali – gdy Lara przykucnie na piaszczystej nawierzchni, będzie miała lekko brudne kolana, natomiast cała reszta pozostanie czysta.

Według informacji pisma, Tomb Raider Underworld ukaże się w przyszłym roku na Xboxa 360, PlayStation 3 oraz PC. Czekamy na kolejne informacje.