Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2013, 10:48

autor: Adrian Werner

Tomb Raider - pierwsze informacje na temat trybu multiplayer

Poznaliśmy wreszcie pierwsze konkrety odnośnie rozgrywek wieloosobowych w grze Tomb Raider. Tryb multiplayer zapowiada się obiecująco i zaoferuje sporą różnorodność zabawy.

Kilka dni temu ogłoszono, że gra Tomb Raider zaoferuje nie tylko kampanię dla pojedynczego gracza, ale również rozbudowany tryb multiplayer. Teraz poznaliśmy pierwsze konkrety na temat rozgrywek wieloosobowych.

  1. Oficjalna strona gry

Za opracowanie tego elementu gry odpowiada studio Eidos Montreal, czyli autorzy Deus Ex: Human Revolution. Tomb Raider zaoferuje kilka trybów rozgrywki, wśród których znajdziemy drużynowego deathmatcha. W nim zmierzą się ze sobą drużyny rozbitków oraz dzikich mieszkańców wyspy. Natomiast w trybie Rescue rozbitkowie będą musieli znaleźć określoną liczbę apteczek i dostarczyć je do zmieniających się lokacji. Zadaniem drugiej strony będzie przeszkodzenie w realizacji tego celu oraz osiągnięcie określonej liczby zabójstw.

Trzecim trybem będzie Cry for Help. Na razie twórcy nie są w stanie zdradzić zbyt wielu konkretów na jego temat. Wiadomo jedynie, że zamiast na walce skoncentruje się on na eksploracji oraz gromadzeniu przedmiotów. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie pojawi się opcja pokierowania samą Larą Croft. Mapy do rozgrywek wieloosobowych będą stosunkowo małe, ale wynagrodzi to ich duża interaktywność. Poziomy mają być pełne aktywowanych ręcznie pułapek oraz powierzchni pozwalających na wspinaczkę. Pojawi się również możliwość niszczenia fragmentów otoczenia.

Do wyboru będzie wiele różnorodnych postaci posiadających odmienne statystyki oraz ekwipunek. W trakcie wieloosobowych starć wykorzystamy to samo uzbrojenie, co w kampanii. Walczyć więc będziemy m.in. za pomocą łuków, broni palnej i granatów. Do ataków posłużą również toporki do wspinaczki. Jednocześnie tempo akcji zostanie zwiększone w porównaniu z trybem dla pojedynczego gracza. Za sukcesy nagradzani będziemy punktami doświadczenia, które posłużą do zakupu lepszych umiejętności oraz odblokowywania zaawansowanych postaci.

  1. Zapowiedź – Nowa gra z serii Tomb Raider, czyli brutalny restart przygód Lary Croft
  2. Tomb Raider z gamescomu 2012 - Lara Croft walczy o przetrwanie

Tomb Raider trafi na półki sklepów 5 marca przyszłego roku w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. W naszym kraju grę wyda firma Cenega, w pełnej polskiej wersji językowej.