Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2012, 11:00

autor: Adrian Werner

Twórcy Deus Ex: Human Revolution opracują tryb multiplayer w Tomb Raider

W sieci pojawiły się informacje, że gra Tomb Raider otrzyma tryb wieloosobowy. Opracowanie rozgrywek multiplayer powierzono studiu Eidos Montreal.

Szczegóły trybu multiplayer poznamy 8 stycznia.  - Twórcy Deus Ex: Human Revolution opracują tryb multiplayer w Tomb Raider - wiadomość - 2012-12-29
Szczegóły trybu multiplayer poznamy 8 stycznia.

Tomb Raider zapowiada się na jeden z największych przebojów przyszłego roku. Przez ostatnie miesiące dowiedzieliśmy się sporo na temat kampanii dla pojedynczego gracza, ale teraz okazało się, że gra zaoferuje również tryb wieloosobowy.

  1. Zapowiedź – Nowa gra z serii Tomb Raider, czyli brutalny restart przygód Lary Croft
  2. Tomb Raider z gamescomu 2012 - Lara Croft walczy o przetrwanie
  3. Oficjalna strona gry

Obecność rozgrywek multiplayer została potwierdzona za pośrednictwem strony pisma Official Xbox Magazine. W numerze, który trafi do amerykańskich kiosków 8 stycznia ujawnione zostaną pierwsze konkrety na temat trybu wieloosobowego. Do tego czasu pozostają nam jedynie spekulacje jak będzie on wyglądał.

Co ciekawe, na oficjalnym profilu Facebookowym gry pojawiła się informacja, że produkcję trybu multiplayer powierzono innemu zespołowi, a konkretnie studiu Eidos Montreal, znanemu z zeszłorocznego przeboju Deus Ex: Human Revolution. Jest to bardzo dobra nowina. Najczęściej wieści o wprowadzeniu rozgrywek wieloosobowych do tytułów pokroju Tomb Raidera nie są przyjmowane entuzjastycznie. Fani po prostu obawiają się, że odbędzie się to kosztem kampanii dla pojedynczego gracza. Jednak powierzenie multiplayera odrębnemu zespołowi powoduje, że takie niebezpieczeństwo nie istnieje i zamiast tego sieciowe starcia mogą się okazać ciekawym dodatkiem, który zwiększy atrakcyjność całej gry.

Przypomnijmy, że nowy Tomb Raider zapowiadany jest jako restart serii. Gra pozwoli na wcielenie się w młodą i wciąż niedoświadczoną Larę Croft, której statek rozbija się na brzegu tropikalnej wyspy. Mechanizmy rozgrywki mają połączyć elementy platformówki, strzelanki i skradanki. Kampania starczy na około 12-15 godzin zabawy i składać się na nią będą zarówno zapewniające sporo swobody półotwarte mapy, jak i efektowne liniowe misje.

Tomb Raider trafi na półki sklepów 5 marca przyszłego roku w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. W naszym kraju grę wydana firma Cenega, w pełnej polskiej wersji językowej. Nie wiemy jeszcze, kto udzieli głosu Larze Croft.