Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2012, 11:47

autor: Hed

W pierwszy dzień świąt kupiono prawie pół miliona kopii Minecrafta

Studio Mojang sprzedało prawie pół milion egzemplarzy Minecrafta w pierwszy dzień świąt na wszystkich docelowych platformach. Świetnym wynikiem pochwalił się Markus „Notch” Persson, czyli autor gry, która jest dostępna na pecetach, konsolach i urządzeniach mobilnych.

Prawie pół miliona sprzedanych egzemplarzy w jeden dzień – Minecraft był popularny w Święta. - W pierwszy dzień świąt kupiono prawie pół miliona kopii Minecrafta  - wiadomość - 2012-12-29
Prawie pół miliona sprzedanych egzemplarzy w jeden dzień – Minecraft był popularny w Święta.

Markus „Notch” Persson ujawnił, że w pierwszy dzień świąt kupiono 453 tysiące egzemplarzy Minecrafta. Ten świetny wynik dotyczy wszystkich platform, na jakich gra jest dostępna. Obecnie można ją dostać na pecetach, Xboksie 360 (w Xbox LIVE Arcade), a nawet urządzeniach mobilnych (z systemami Android i iOS). Duża dywersyfikacja platformowa gwarantuje to, że po Minecrafta może sięgnąć niemal każda zainteresowana osoba.

Notch pochwalił się świąteczną popularnością Minecrafta na swoim koncie Twitter, gdzie często podaje informacje o sprzedaży gry. W pierwszej wiadomości autor odnosił się do Wigilii, ale później wyjaśnił, że chodzi o 25 grudnia. Niestety producent nie podał jak wyglądała sprzedaż na poszczególnych platformach – trudno więc powiedzieć, na której z nich kupiono najwięcej egzemplarzy Minecrafta. Tak czy inaczej, studio Mojang może sobie pogratulować.

Prawie pół miliona sprzedanych kopii gry to wynik, o jakim wielu producentów i wydawców może co najwyżej pomarzyć. Szczególnie, że mówimy o grze, która swoją premierę na poszczególnych platformach miała co najmniej kilka lub kilkanaście miesięcy temu. Szał na Minecrafta nie mija i gra wciąż dociera do nowych odbiorców. Na pewno pomoże w tym dokument Minecraft: The Story of Mojang, który zadebiutował w tym tygodniu w dystrybucji cyfrowej.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft