Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2017, 10:35

autor: Entelarmer

Tom Clancy's The Division z nowym trybem i kontynuacją? Ubisoft zdradza plany ankietą

Firma Ubisoft udostępniła ankietę poświęconą Tom Clancy's The Division. Z opublikowanych pytań wynika, że francuski koncern zamierza wprowadzić nowy typ rozgrywki w trybie Przetrwania oraz planuje rozbudowanie uniwersum gry i wydanie kontynuacji.

Minął prawie rok od premiery Tom Clancy’s The Division, sieciowej strzelanki od firmy Ubisoft. Choć debiut nowej marki francuskiego wydawcy wypadł bardziej niż pomyślnie, produkcja dość szybko zaczęła tracić graczy. Dopiero po dłuższym czasie ponownie zaczęła przyciągać zainteresowanych, co zawdzięcza kolejnym aktualizacjom, które poprawiły rozgrywkę i wprowadziły trochę dodatkowej zawartości. Co prawda, według ostatnich raportów tytuł wciąż nie cieszy się taką popularnością, jak tuż po premierze, lecz najwyraźniej wynik usatysfakcjonował Ubisoft. Takie wnioski nasuwają się po zapoznaniu z najnowszą ankietą na oficjalnej stronie The Division, w której znalazło się kilka interesujących pytań. Jedno z nich zdaje się wskazywać na możliwość udostępnienia nowego trybu Przetrwania, w którym walka toczyłaby się do chwili, gdy na polu walki pozostałby jeden żywy gracz (Last Man Standing). Oczywiście nie podano żadnych szczegółów, niemniej nawet ta quasi-zapowiedź powinna wywołać spore zainteresowanie, skoro od dawna wiele osób postulowało dodanie tego typu rozgrywki.

Ubisoft nie zamierza rezygnować z rozwijania nowej marki. - Tom Clancy's The Division z nowym trybem i kontynuacją? Ankieta Ubisoft zdradza plany twórców - wiadomość - 2017-01-17
Ubisoft nie zamierza rezygnować z rozwijania nowej marki.

Jeszcze bardziej intrygujące są kolejne dwa pytania, które nie pozostawiają zbyt wiele wątpliwości co do planów Ubisoftu odnośnie The Division. W pierwszym z nich twórcy pytają o zainteresowanie opowiadaniami osadzonymi w uniwersum gry, co oczywiście posłużyłoby rozbudowie tła fabularnego marki i położyło podwaliny pod ewentualną kontynuację. Na pojawienie się kolejnych odsłon serii – oprócz, rzecz jasna, upodobania współczesnych wydawców do nadmiernej eksploatacji tytułów – zdaje się wskazywać następny punkt ankiety. Pytanie dotyczy przyszłości The Division, przy czym dostępne opcje sprowadzają się do „kontynuacji historii” (czy to w Nowym Jorku, czy też w innym mieście), „innego przedziału czasowego” oraz fabuły rozgrywającej się w innym miejscu, ale równolegle z wydarzeniami ukazanymi w The Division. Oczywiście mogłoby to dotyczyć nie drugiej części, lecz choćby dużego, fabularnego DLC. Wątpliwości rozwiewa kolejny punkt, w którym twórcy bezpośrednio pytają o zakup kontynuacji gry. Miejmy nadzieję, że plany Ubisoftu odnośnie tej marki poznamy prędzej niż później.