Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2016, 12:05

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Tom Clancy's The Division - liczba graczy nie wróciła jeszcze do poziomu z okresu premiery

Kilka dni temu poinformowano, że liczba graczy Tom Clancy's The Division wróciła do poziomu z okresu premiery. Okazało się jednak, że przedstawicielka Ubisoftu źle się wyraziła i do gry nie przekonało się jeszcze tak wiele osób.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o wypowiedzi Anne Blondel z Ubisoftu, która stwierdziła, że w ostatnim czasie, po premierze aktualizacji 1.4 i dodatku Przetrwanie, do Tom Clancy's The Division powróciło mnóstwo graczy – ich liczba miała zrównać się z poziomem z okresu premiery „podstawki”. Wiemy już jednak, że słowa te nie do końca są prawdą. Blondel opublikowała w serwisie PCGamesN oświadczenie, w którym wyjaśnia, że wcześniejsza wypowiedź była nieporozumieniem. Chodziło jej bowiem o to, że firma odnotowała w przypadku The Division trend wzrostowy i wydaje się, że gra weszła na ścieżkę podobną do strzelanki Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, która po premierze szybko straciła wielu graczy, ale dzięki aktualizacjom ludzie zaczęli do niej wracać, aż w końcu liczba fanów ponownie osiągnęła poziom z momentu premiery produkcji. Krótko pisząc, wraz z kolejnymi patchami i dodatkami produkcja studia Ubisoft Massive odzyskuje zaufanie graczy, ale jeszcze nie bawi się nią tyle osób, ile w pierwszych dniach po debiucie.

Tom Clancy's The Division jest na fali i odzyskuje zaufanie graczy. - Tom Clancy's The Division - liczba graczy nie wróciła jeszcze do poziomu z okresu premiery - wiadomość - 2016-12-02
Tom Clancy's The Division jest na fali i odzyskuje zaufanie graczy.
Tom Clancy's The Division w skrócie:
  • gra na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC-ty;
  • ukazała się 8 marca bieżącego roku;
  • po początkowym boomie gra szybko zaczęła tracić użytkowników, ale dzięki aktualizacjom i dodatkom zaczynają oni wracać do zabawy.

Tom Clancy's The Division to trzecioosobowa gra akcji z elementami MMO. W produkcji wcielamy się w pracowników tytułowej agencji, których zadaniem jest doprowadzenie Nowego Jorku do porządku. W mieście, w wyniku ataku terrorystycznego, wybuchła bowiem epidemia, zapanował chaos i wzrosła przestępczość.

Produkcja ukazała się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych w marcu bieżącego roku. Po początkowym szale gra dość szybko straciła wielu fanów. Deweloper jednak cały czas pracuje nad jej rozwojem i do dziś wypuścił kilka dużych aktualizacji oraz dodatki Podziemia i Przetrwanie. W przyszłości ukazać ma się jeszcze rozszerzenie Ostatni Bastion.