Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2017, 09:33

Firma Idea Fabrik PLC nabyła prawa do gry The Repopulation

Studio Above and Beyond Technologies sprzedało prawa do swojej gry MMORPG The Repopulation firmie Idea Fabrik PLC. Nowi właściciele tytułu planują ponowne wypuszczenie go na rynek w pierwszym kwartale 2017 roku.

Choć dotychczasowe oceny wersji z wczesnego dostępu nie powalają, The Repopulation – gra MMO w realiach science fiction z dużym otwartym światem oraz rozbudowanym systemem craftingu – zdołała zwrócić na siebie uwagę większych firm. Studio Above and Beyond Technologies poinformowało za pośrednictwem swojej strony internetowej, że prawa do tytułu nabyła spółka Idea Fabrik PLC, zajmująca się przede wszystkim rozwojem swojej platformy dla twórców interaktywnej rozrywki – Hero Engine. Z tego powodu produkcja chwilowo jest niedostępna, jednak deweloperzy zapowiadają, że ponowna „premiera” nastąpi jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku.

Gracze będą mogli wrócić do świata The Repopulation w przeciągu najbliższych tygodni. - Firma Idea Fabrik PLC nabyła prawa do gry The Repopulation - wiadomość - 2017-01-17
Gracze będą mogli wrócić do świata The Repopulation w przeciągu najbliższych tygodni.
Firma Idea Fabrik PLC nabyła prawa do gry The Repopulation - ilustracja #2

Zakup przez Idea Fabrik PLC praw do The Repopulation to dla Above and Beyond Technologies szansa, by uratować swój inny projekt: survivalową grę Fragmented. Wydana w kwietniu ubiegłego roku we wczesnym dostępie produkcja początkowo zapowiadała się jako solidna propozycja dla fanów gatunku, jednak ostatnimi czasy deweloperzy zaniedbali regularne aktualizacje. Oby tylko nie był to kolejny tytuł, który na zawsze utknie w Early Accessie.

Nie oznacza to, że Above and Beyond Technologies żegna się na dobre z grą, z którą jest związane od 2012 roku. „Będziemy współpracować z Idea Fabrik PLC, by zapewnić płynne przejście pomiędzy deweloperami” - obiecał fanom szef studia, Joshua Halls. Dla nowych właścicieli The Repopulation priorytetem jest ponowne otwarcie serwerów dla osób, które zdążyły już zapłacić za dostęp do wczesnej wersji, a następnie optymalizacja i „odrobaczenie” tytułu. Twórcy zapewniają, że gdy produkcja ponownie trafi na rynek, wszyscy dotychczasowi gracze będą mogli zalogować się na te same konta, co wcześniej. „Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością ponownego wydania The Repopulation” - podsumował Alex Shalash, szef Idea Fabrik PLC. „Utalentowany zespół Above and Beyond Technologies stworzył jedną z najbardziej wyczekiwanych gier MMORPG ostatnich lat”.

Entuzjazm pana Shalasha oczywiście cieszy, jednak nazywanie The Repopulation „jedną z najbardziej wyczekiwanych gier MMORPG ostatnich lat” to chyba lekka przesada. - Firma Idea Fabrik PLC nabyła prawa do gry The Repopulation - wiadomość - 2017-01-17
Entuzjazm pana Shalasha oczywiście cieszy, jednak nazywanie The Repopulation „jedną z najbardziej wyczekiwanych gier MMORPG ostatnich lat” to chyba lekka przesada.

Rzeczywiście, The Repopulation na brak popularności nie mogło narzekać: podczas zbiórki na Kickstarterze tytuł ponad trzykrotnie przekroczył minimalny cel, 50 tysięcy dolarów. Niestety, ostatnimi czasy gra poczyna sobie co najwyżej średnio: wielu graczy zarzuca deweloperom, że przedpremierowe obietnice nie zostały dotrzymane, a brak aktualizacji rodził wątpliwości, czy twórcy nie porzucili swojego projektu. Cóż, może Idea Fabrik PLC ma lepszy pomysł na to, co zrobić z tym tytułem?

Firma Idea Fabrik PLC nabyła prawa do gry The Repopulation - ilustracja #4

Akcja The Repopulation rozgrywa się na odległej planecie Rhyldan, ostatnim bastionie ludzkości. Podzielony na wrogie frakcje świat jest areną wojny domowej; dodatkowo autochtoniczni mieszkańcy nie są przyjaźnie nastawieni do kolonizatorów. W tym niebezpiecznym środowisku gracze sami muszą wybrać, z kim połączyć siły i jaką ścieżkę wybrać dla swojej postaci. Produkcja charakteryzuje się rozbudowanym systemem craftingu (można budować całe miasta i oblegać je!) oraz dużym, otwartym światem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Repopulation
  2. Gra The Repopulation w serwisie Steam
  3. Oficjalna strona internetowa firmy Idea Fabrik PLC
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Repopulation

The Repopulation