Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2011, 12:04

autor: DogGhost

Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier nie ukaże się na PC

Pracownik firmy Ubisoft poinformował, że gra Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier nie ukaże się na pecetach z powodu ogromnej skali piractwa.

Sebastien Arnoult, producent gry Tom Clancy’s Ghost Recon Online, stwierdził, że kolejna pełnoprawna odsłona cyklu, czyli Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier, wbrew wcześniejszym zapowiedziom ukaże się tylko na konsolach. Powodem takiej decyzji miałaby być ogromna skala piractwa w przypadku rynku pecetowego.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier nie ukaże się na PC - ilustracja #1

W uzasadnieniu Arnoult stwierdził, że tytuł ten, w przeciwieństwie do planowanej na komputery PC oraz Wii U sieciowej strzelaniny taktycznej, będzie opierał się na standardowym modelu płatności, a zatem firma Ubisoft uznała za konieczne ograniczenie się do wersji konsolowej.

Zrozumiałe oburzenie wśród graczy wywołała opinia producenta na temat skali nielegalnej dystrybucji oprogramowania. Jego zdaniem ponoszenie znacznych kosztów związanych z przygotowaniem pecetowej wersji nie ma większego sensu, gdyż i tak „95% naszych klientów spiraci ją.” Dlatego uznano, że w przypadku tytułu Tom Clancy’s Ghost Recon Online najlepszym rozwiązaniem będzie model darmowy z mikrotransakcjami, a Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier powstanie jedynie na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier nie ukaże się na PC - ilustracja #2

Pozostaje pytanie: jak ta decyzja wpłynie na kolejne gry znajdujące się w planach firmy Ubisoft? Czy pecetowcy zostaną zmuszeni do porzucenia blaszaków na rzecz platform przeznaczonych wyłącznie do grania, jeżeli będą chcieli spędzić czas przy swoich ulubionych tytułach? Przypomnijmy, że wczoraj informowaliśmy o bliźniaczo podobnej sytuacji związanej z produkcją I Am Alive. Tam również francuski wydawca bronił podjętej decyzji powołując się na ogromną skalę piractwa.