Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2009, 12:52

autor: Elrond

To jeszcze nie koniec Nintendo!

Po wczorajszej publikacji artykułu na temat spadku dochodów firmy Nintendo (w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku), jak również zmniejszenia się sprzedaży, pojawiło się nieco komentarzy sugerujących, iż model biznesowy japońskiego giganta branży przestał się sprawdzać. Pora więc zadać kłam takim twierdzeniom.

Po wczorajszej publikacji artykułu na temat spadku dochodów firmy Nintendo (w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku), jak również zmniejszenia się sprzedaży, pojawiło się nieco komentarzy sugerujących, iż model biznesowy japońskiego giganta branży przestał się sprawdzać. Pora więc zadać kłam takim twierdzeniom – owszem, ogólnoświatowy kryzys może i dotknął Nintendo, ale i jej konkurencja również odczuwa jego skutki. Co więcej, nie jest tak źle, jak to może wyglądać.

We wspomnianym raporcie finansowym za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2010 (zakończonego w czerwcu) znaleźć możemy m.in. gry, których sprzedaż w tym okresie przekroczyła milion egzemplarzy. I chociaż w porównaniu z poprzednim rokiem liczby te są znacząco niższe, to i tak wyniki robią wrażenie:

  • Pokemon Platinum DS - 1.91 miliona sprzedanych kopii (5.66 milliona w sumie)
  • Wii Fit - 3.6 miliona sprzedanych kopii (w sumie 21.82 miliona)
  • Mario Kart Wii - 2 miliona sprzedanych kopii (17.39 miliona w sumie)
  • Wii Sports - 1.91 miliona sprzedanych kopii (w sumie 47.62 miliona, włączając w to egzemplarze sprzedawane z konsolą)

Jeśli tak ma wyglądać upadek, to zapewne znalazłoby się kilka firm, które chciałyby „upadać” w podobny sposób. Na koniec polecam przejrzenie raportu finansowego Nintendo – znajdują się tam daty wydania (także przybliżone) gier „Wielkiego N”, jak również innych producentów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.