Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 stycznia 2012, 10:11

autor: Hed

THQ dementuje plotki o skasowanych projektach i problemach finansowych

W sieci pojawiły się plotki, że firma THQ ma poważne kłopoty i zamierza anulować większość przyszłych gier. Przedstawiciel wydawcy zdementował te informacje, które w weekend mogły przyprawić o zawał serca fanów takich serii jak Saints Row, czy Warhammer 40,000: Dawn of War.

W weekend pojawiły się dość dramatyczne doniesienia odnośnie kiepskiej sytuacji THQ. Wynikało z nich, że firma zamierza anulować wszystkie projekty zaplanowane na 2014 rok i szuka kupca. Podobno na sprzedaż wystawiono też grę MMO Warhammer 40,000: Dark Millennium Online. Wydawca zdążył już kilkukrotnie odpowiedzieć na te doniesienia, dementując wszystkie pogłoski.

Zaczęło się od tweetów opublikowanych przez Kevina Denta z IGDA Mobile SIG, który ogłosił, że THQ ma problemy finansowe i zamierza odwołać przyszłe produkcje. Informacja została podchwycona przez parę portali i wzbogacona o parę dodatków, np. wiadomość o chęci sprzedania gry MMO. Wygląda na to, że wszystkie te doniesienia były wyssane z palca.

Przedstawiciel THQ napisał, że firma „nie anulowała gier zaplanowanych na 2014 rok i nie podjęła żadnych decyzji dotyczących planowanego MMO. Wydawca zmienia politykę, aby skupić się na atrakcyjnych rynkach. To oznacza zredukowanie zaangażowania w segment pudełkowych gier dla dzieci i skoncentrowania się na większych premierach oraz platformie dystrybucji cyfrowej.

THQ dementuje plotki o skasowanych projektach i problemach finansowych - ilustracja #1

THQ przekonuje, że takie podejście punktuje już teraz. W oświadczeniu napisano o dobrych rezultatach gry Saints Row: The Third, która w Stanach Zjednoczonych sprzedaje się trzy razy lepiej od drugiej części serii. Większą popularnością cieszy się też bijatyka WWE ’12. Z analiz wynika, że w grudniu ubiegłego roku THQ było piątym największym wydawcą w USA.

Zamknięcie THQ oznaczałoby spore problemy dla paru deweloperów, których gry lubimy. Wystarczy wspomnieć o studiu Relic, znanym z serii Dawn of War, czy niedawnego Space Marine. Firma współpracuje też z producentem serii Saints Row, czyli Volition. Na szczęście, plotki okazały się nieprawdziwe. W tym roku wydawca zaoferuje graczom UFC Undisputed 3 oraz Darksiders II.

Trzeba wspomnieć o tym, że chociaż THQ zdementowało doniesienia o problemach, to nie jest w najlepszej kondycji. Ubiegły rok nie był dobry dla firmy, która zaliczyła parę porażek i kiepskich premier. Skończyło się tym, że wydawca zamknął parę studiów i zrezygnował z kontynuowania marki Red Faction. Miejmy nadzieję, że najbliższe miesiące będą lepsze.

  1. Sprawdź, co planuje THQ na najbliższe miesiące