Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2013, 09:25

autor: Sting

Thief, Destiny, Watch Dogs i Assassin’s Creed 4 także na konsoli Xbox One

Po wczorajszej konferencji Microsoftu nastąpił prawdziwy wysyp zapowiedzi gier na konsolę Xbox One. Wśród nich znalazły się: Thief: Out of the Shadows, Destiny, Watch Dogs i Assassin’s Creed 4: The Black Flag.

Po ujawnieniu przez firmę Microsoft konsoli Xbox One, jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe zapowiedzi gier, które zostaną na nią wydane. Cztery kolejne potwierdzone tytuły to: Thief: Out of the Shadows, Destiny, Watch Dogs i Assassin’s Creed 4: The Black Flag.

Thief, Destiny, Watch Dogs i Assassin’s Creed 4 także na konsoli Xbox One - ilustracja #1

Thief: Out of the Shadows

Firma Square Enix potwierdziła, że pracuje nad czwartą odsłoną cyklu Thief, która będzie w stanie wykorzystać zalety nowej konsoli Microsoftu. Jak stwierdził Stephane D’Astous ze studia Eidos Montreal, Xbox One umożliwi stworzenie najlepszej i najbardziej wciągającej części serii. Deweloperzy obiecują, że struktura misji nie będzie linearna, a gracze otrzymają dużą swobodę w wyborze własnego stylu gry. Thief: Out of the Shadows trafi również na PlayStation 4 i komputery osobiste. Więcej informacji o tym projekcie poznamy zapewne za miesiąc na targach E3.

Destiny

Destiny, nowa produkcja od studia Bungie, twórców przebojowego Halo, będąca FPS-em ze zintegrowanymi elementami trybu multiplayer, również została oficjalnie potwierdzona na Xboksa One. Zapowiadany termin wydania gry to 2014 rok.

Watch Dogs i Assassin’s Creed 4: The Black Flag

Koncern Ubisoft nie pozostaje dłużny konkurencji i zapowiada aż dwa tytuły, które wykorzystają moc obliczeniową Xboksa One. Będą to konwersje Watch Dogs oraz Assassin’s Creed 4: The Black Flag. Yves Guillemont, CEO firmy, zapowiedział, że obie gry postawią na ogromne możliwości społecznościowe, jakie stworzy nowa konsola Microsoftu. Dodał również, że studio planuje jeszcze przynajmniej cztery inne tytuły, które trafią na Xboksa do końca tego roku. Szczegóły poznamy zapewne na zbliżających się wielkimi krokami targach E3.

Do zapowiadanych gier należy również dodać tytuły, o których pisaliśmy na łamach naszego serwisu już wczoraj. Mowa tu o: Quantum Break, Forza Motorsport 5, Call of Duty: Ghosts, Battlefield 4 oraz grach sportowych opartych na silniku EA Sports Ignite.

Przypominamy także, że na konferencji Microsoftu zapowiedziano, że Xbox One otrzyma przynajmniej 15 ekskluzywnych tytułów w trakcie pierwszego roku obecności konsoli na rynku. Osiem z nich ma być zupełnie nowymi seriami gier. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną ujawnione na targach E3.