Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2014, 12:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Watch Dogs - poradnik jak osiągnąć najlepszą możliwą grafikę na PC

Na oficjalnej stronie internetowej GeForce.com pojawił się specjalny przewodnik po opcjach graficznych w pecetowej wersji gry Watch Dogs. Artykuł może okazać się pomocny dla osób chcących osiągnąć na swoim komputerze jak najwyższą jakość wizualną w produkcji studia Ubisoft Montreal.

Do uruchomienia Watch Dogs w najwyższych ustawieniach graficznych potrzeba mocnego peceta - Watch Dogs na PC - sprawdź przewodnik graficzny firmy Nvidia - wiadomość - 2014-05-27
Do uruchomienia Watch Dogs w najwyższych ustawieniach graficznych potrzeba mocnego peceta

Firma Nvidia przygotowała obszerny przewodnik po opcjach graficznych w pecetowej wersji Watch Dogs. Tekst zawiera nie tylko wyjaśnienia poszczególnych ustawień, ale też prezentuje na screenach różnice między nimi. Wszystko zostało poparte testami wydajnościowymi na określonych konfiguracjach sprzętowych. Jednocześnie potwierdza się, że do komfortowej rozgrywki w najwyższych ustawieniach graficznych (wszystko ustawione na „Ultra”) potrzeba naprawdę mocnego peceta. Komputer wyposażony w procesor Intel Core i7-4770K 3,5 GHz, kartę graficzną GeForce GTX 780 i 8 GB pamięci RAM to w tym przypadku absolutne minimum. Posiadając słabszą specyfikację trzeba zdecydować się na pewne kompromisy, a w ich uzyskaniu pomocny może być właśnie przewodnik firmy Nvidia. Należy pamiętać też o tym, żeby przed uruchomieniem Watch Dogs koniecznie zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej.

  1. Watch Dogs na PC – przewodnik graficzny firmy Nvidia

Cały przewodnik firmy Nvidia jest bardzo obszerny i dostępny po angielsku. Jeśli bariera językowa Wam przeszkadza, to szczególną uwagę powinniście zwrócić na tabelę sugerującą ustawienia graficzne dla poszczególnych kart graficznych. To może bardzo pomóc w wyciśnięciu z nich jak najwyższej wydajności w Watch Dogs. Producent utrzymuje, że podane ustawienia pozwolą na komfortową rozgrywkę w rozdzielczości 1920x1080 i średnio 35 klatkach na sekundę.

Watch Dogs na PC wspiera nawet rozdzielczość 4K - Watch Dogs na PC - sprawdź przewodnik graficzny firmy Nvidia - wiadomość - 2014-05-27
Watch Dogs na PC wspiera nawet rozdzielczość 4K

Warto również wspomnieć o ukrytej opcji graficznej na PC, którą znalazł użytkownik Extraordinary z forum Guru3D. Mowa o efekcie „DeferredFXQuality”, który domyślnie jest ustawiony tak jak na konsolach nowej generacji, a można ulepszyć jego działanie poprzez modyfikację pliku GamerProfile.xml obecnego w folderze z grą. Krótką instrukcję umieszczono pod tym adresem. Z kolei w tym poście możecie znaleźć sugerowane przez użytkownika Extraordinary ustawienia graficzne, które pomogą osiągnąć możliwie najwyższą jakość.

Watch Dogs to długo oczekiwana gra akcji z otwartym światem, która ukazała się dzisiaj na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360. W naszym kraju tytuł został wydany przez rodzimy oddział firmy Ubisoft w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). W przygotowaniu jest też wersja na Wii U, która powinna zadebiutować na rynku w bliżej nieokreślonym terminie tego roku.

  1. Recenzja gry Watch Dogs – Ubisoft ma już swoje GTA