Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2018, 12:37

Watch Dogs - mod Living_City dodaje nowe misje i wyzwania

Ukazał się mod Living_City do gry Watch Dogs. Projekt rozbudowuje zawartość produkcji o nowe misje i wyzwania, jak również zmienia część mechanizmów rozgrywki.

To pierwszy duży mod rozbudowujący zawartość gry. - Watch Dogs - mod Living_City dodaje nowe misje i wyzwania - wiadomość - 2018-12-24
To pierwszy duży mod rozbudowujący zawartość gry.
WATCH DOGS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, PS3, X360, WiiU, PS4, XONE

Gra Watch Dogs nigdy nie dorobiła się dużej społeczności moderskiej. Ukazało się kilka godnych uwagi projektów, ale zdecydowana większość z nich koncentruje się na upiększeniu oprawy graficznej. Do tej pory brakowało modyfikacji solidnie rozbudowujących zawartość produkcji. Teraz wreszcie uległo to zmianie za sprawą moda Living_City.

Dzięki modyfikacji w mieście pojawiają się dodatkowe strefy strzeżone, patrolowane przez uzbrojonych strażników. W podstawowej grze takie lokacje można było zobaczyć tylko podczas misji. Ponadto po zainstalowaniu Living_City wszystkie wnętrza, które odwiedziliśmy chociaż raz, pozostają na stałe otwarte.

Mod wprowadza także do świata gry losowe zdarzenia, podczas których sami decydujemy, czy zainterweniować. Ponadto dodano nowe okazje do hakowania telefonów różnych mieszkańców miasta. Projekt przywraca też funkcję zasadzek, która pierwotnie była w planach deweloperów, ale została wycięta przed premierą. W jej ramach wrogowie mogą zinfiltrować system zleceniodawcy naszych misji i ustanowić fałszywe kontrakty, mające nas zwabić w pułapkę.

Autor dodał także spory zestaw krótkich misji. Ponadto skany policyjne zastąpiono prawdziwymi interwencjami, gdzie po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce przybywają policjanci w celu zbadania sprawy. Dzięki Living_City podczas najtrudniejszych pościgów stróże prawa mogą też korzystać z technik analogicznych do niektórych sztuczek hakerskich, np. wysuwając słupki na drodze. Mod sprawia również, że nie możemy targać całego arsenału i w pojedynczym slocie na uzbrojenie mieści się tylko jedna broń.

Instalacja Living_City jest prosta. Najpierw upewnijcie się, że macie zaktualizowaną grę do najnowszej wersji. Potem pobierzcie modyfikację. Po wypakowaniu archiwum z modem uzyskacie trzy pliki: patch.dat, patch.fat oraz Living_City_MOD_CONFIG.txt. Wszystkie trzy należy skopiować do folderu „data_win64” w miejscu zainstalowania gry (np. „C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\WATCH_DOGS\data_win64”). Wyraźcie zgodę na zamianę plików w miejscu docelowym.

Co ważne, większość funkcji można swobodnie konfigurować poprzez modyfikowanie pliku Living_City_MOD_CONFIG.txt. Mod nie powoduje konfliktów z DLC Bad Blood, ale w tym dodatku jego funkcje są wyłączone.

  1. Living_City – strona moda
  2. Oficjalna strona gry
  3. Recenzja gry Watch Dogs - Ubisoft ma już swoje GTA