Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2018, 13:06

autor: Serek

Blizzard oferuje roczną pensję za odejście pracownikom działu obsługi klienta

Niepokojące wieści dochodzą nas z europejskiej siedziby obsługi klienta Blizzard Entertainment. Anonimowi informatorzy twierdzą, że firma oferuje roczną pensję za dobrowolne odejście z pracy. Pracownicy twierdzą, że takową ofertę składano im co najmniej pięciokrotnie w przeciągu kilku minionych miesięcy. Firma potwierdziła część tych rewelacji.

Ciemne chmury nad Blizzardem. - Blizzard oferuje roczną pensję ze odejście z pracy? - wiadomość - 2018-12-23
Ciemne chmury nad Blizzardem.

Ciekawe informacje dochodzą nas z siedziby europejskiej obsługi klienta studia Blizzard. Jak donosi brytyjski oddział serwisu Eurogamer, do końca grudnia ponad stu pracowników firmy odejdzie z pracy. Anonimowi informatorzy twierdzą, że Blizzard oferuje swoim pracownikom opcjonalny program, w ramach którego opuszczając firmę otrzymają oni równowartość rocznej pensji. Pieniądze mają pomóc przetrwać okres szukania nowego zatrudnienia. Co więcej, to nie jednorazowy pomysł firmy, bowiem w minionych miesiącach podobną ofertę składano już co najmniej pięciokrotnie.

Blizzard przesłał Eurogamerowi oświadczenie, w którym potwierdza, że rzeczywiście - ponad sto osób postanowiło odejść z pracy, korzystając z programu wsparcia. Firma dementuje jednak pogłoski o tym, że kilkukrotnie proponowała pracownikom pieniądze. Co więcej, w oświadczeniu wyraźnie możemy przeczytać, że wszyscy podjęli decyzję o odejściu dobrowolnie. Blizzard zapewnia, że nagła strata tak dużej grupy pracowników nie wpłynie negatywnie na działalność europejskiej obsługi klienta.

Innego zdania wydają się być ludzie, którzy udzielili Eurogamerowi informacji. Jeden z nich, widząc propozycję ze strony Blizzarda, zaczął martwić się o swoją przyszłość w firmie. Inny zauważył, że pracownicy nieanglojęzyczni muszą ponoć obsługiwać klientów anglojęzycznych. Wszystko to wpływa na obniżenie jakości usług. Obawy o przyszłość firmy wzrastają, jeśli weźmiemy pod uwagę niedawne doniesienia o relacji na linii Blizzard - Activision. Według nich, drugi z podmiotów wywiera na dewelopera coraz większe naciski. Na razie nie wiemy, w którą stronę zmierza Blizzard, ale lepiej dla wszystkich graczy byłoby, gdyby studio mogło w pełni skupić się na tworzeniu gier, zamiast załatwiać problemy kadrowe.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Blizzard
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.