Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2017, 19:25

The Ringed City ostatnim dodatkiem do Dark Souls III

Firma Bandai Namco zapowiedziała The Ringed City - drugie rozszerzenie do Dark Souls III. Ostatnią wizytę w świecie popularnej serii gier RPG akcji złożymy 28 marca na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Potwierdzono też wydanie edycji GOTY, która zadebiutuje 21 kwietnia.

Kiedy w zeszłym roku ukazało się Dark Souls III, fani marki mogli czuć się rozdarci. Trójka okazała się dla wielu godnym zwieńczeniem cyklu, a recenzenci nie mogli się jej nachwalić, mimo pewnych narzekań na zmęczenie materiału (my wystawiliśmy ocenę 9/10). Z drugiej strony Hidetaka Miyazaki, stojący na czele studia FromSoftware, jasno dał do zrozumienia, że trójka jest ostatnią odsłoną serii i nie planuje wracać do Dark Souls w najbliższym czasie. Pewnym pocieszeniem była zapowiedź dwóch DLC, z których pierwsze ukazało się pod koniec października. Jednak Ashes of Ariandel, choć miejscami bardzo dobre, okazało się dość skromne w zawartość w porównaniu do poprzednich dodatków, takich jak Artorias of the Abyss (Dark Souls), czy też The Old Hunters (Bloodborne). Pozostaje zapowiedziane dziś The Ringed City, którym 28 marca ostatecznie pożegnamy się ze światem płomienia i klątwą nieumarłych. Uprzedzamy, że w następnym akapicie oraz samym filmiku znajdują się niewielkie spoilery Dark Souls III.

Jeszcze po wydaniu AoA pojawiły się doniesienia, że niewielki rozmiar tego DLC wynikał z jego wprowadzającego charakteru – miało ono stanowić wstęp do drugiego dodatku. Oficjalna zapowiedź The Ringed City potwierdza te pogłoski. Gracze ruszą w pogoń za rycerzem-niewolnikiem Gaelem – tym samym, który pozwolił im na przeniesienie się do malowanego świata Ariandel – poszukującego mrocznej duszy człowieczeństwa, o której mówiła pewna postać po ukończeniu poprzedniego rozszerzenia. Również teorie fanów na temat osadzenia akcji w Londorze okażą się najpewniej prawdziwe, na co wskazuje obecność jednego z londorskich pielgrzymów na samym początku filmiku oraz sam tytuł, który może nawiązywać do znaku nieumarłych.

Pomijając warstwę fabularną, The Ringed City zaoferuje nowy ekwipunek, w tym uzbrojenie, magię oraz pancerze. Część z nich widać na zwiastunie, jak choćby cud tworzący w rękach postaci łuk błyskawic. Nie zabraknie niewidzianych wcześniej postaci niezależnych oraz przeciwników, w tym – rzecz jasna – bossów. Nie wiemy, niestety, czy dodatek na pewno będzie bogatszy w zawartość od poprzednika. Co ciekawe, o ile w amerykańskiej wersji filmiku wspomina się tylko DLC, europejski zwiastun ujawnił też edycję Gry Roku. Wydanie zatytułowane Dark Souls III: The Fire Fades Edition ma ukazać się 21 kwietnia na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na pewno znajdą się w nim oba rozszerzenia, lecz firma Bandai Namco nie podzieliła się szczegółowymi informacjami. Niestety, na Zachodzie nie ma co liczyć na takie bonusy, jakie otrzymają japońscy nabywcy. Poniżej znajdziecie garść screenów z dodatku The Ringed City.