Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 czerwca 2017, 12:50

autor: AlexB

The Age of Cosplay - wystartowała zbiórka na album z najlepszymi zdjęciami Normana Lendy

Na stronie Wspieram.to rozpoczęła się zbiórka na album The Age of Cosplay, w którym znajdą się zdjęcia znanego w środowisku cosplayerskim fotografa Normana Lendy. Celem krakowianina jest na razie uzyskanie wsparcia w wysokości 6000 złotych.

Norman Lenda to fotograf rodem z Krakowa, który od 12 lat pasjonuje się utrwalaniem wizerunku kobiet. Kilka lat temu w centrum jego zainteresowań znalazł się cosplay. Prace Lendy zdobyły uznanie w środowisku. Współpracował on między innymi z cdp.pl czy Techlandem, a jego zdjęcia pojawiały się na oficjalnych profilach facebookowych takich gier jak Wiedźmin 3, Tekken, Life is Strange czy Street Fighter V. W dużej mierze dzięki wsparciu społeczności udało mu się wydać również dwa kalendarze - League of Beauties 2016 i Clash of Beauties 2017. W serwisie Wspieram.to właśnie wystartował jego trzeci projekt crowdfundingowy - The Age of Cosplay.

Norman Lenda już od kilku lat jest znany w środowisku cosplayerskim. - The Age of Cosplay - wystartowała zbiórka na album z najlepszymi zdjęciami Normana Lendy - wiadomość - 2017-06-06
Norman Lenda już od kilku lat jest znany w środowisku cosplayerskim.

Według opisu na stronie Wspieram.to, The Age of Cosplay ma być ekskluzywnym, wydanym z dbałością o jak najlepszą jakość albumem fotograficznym, w którym na 80 stronach znajdą się najlepsze zdjęcia o tematyce cosplayerskiej autorstwa Normana Lendy. W planach jest zamieszczenie zarówno fotografii już znanych, chociażby z wydanych kalendarzy, jak i zupełnie nowych, zrobionych podczas sesji zorganizowanych dzięki pieniądzom ze zbiórki. Na zdjęciach znajdą się modelki rozpoznawalne dla wszystkich miłośników prac Normana Lendy oraz polskiej sceny cosplayerskiej. Chodzi tu między innymi o Satsu Mad Atelier, Adriannę Schneider, iDragonss Cosplay, Othien, Ruru, Mai Linh, Dela Cosplay oraz No Name Cosplay.

The Age of Cosplay - wystartowała zbiórka na album z najlepszymi zdjęciami Normana Lendy - ilustracja #2

W albumie pojawią się sesje inspirowane takimi grami jak Tomb Raider, Overwatch, League of Legends, Metal Gear Solid V czy Tekken, a także filmami oraz komiksami. Jak obiecuje twórca, lista tytułów, w bohaterki których wcielą się fotografowane modelki, ma być naprawdę imponująca i wciąż pozostaje otwarta. Oczywiście im więcej uda się zebrać podczas zbiórki, tym więcej cosplayów pojawi się w gotowym albumie. Na razie Lenda prosi o 6000 złotych, które zostaną przeznaczone na druk, zorganizowanie sześciu sesji zdjęciowych oraz pokrycie kosztów zorganizowania akcji. Wraz z osiągnięciem tego pułapu ujawniony zostanie kolejny cel, „który będzie wzbogaceniem akcji The Age of Cosplay o kolejne jej elementy”. Dla najbardziej hojnych mecenasów przewidziane są nagrody, o których możecie przeczytać tutaj.

The Age of Cosplay - wystartowała zbiórka na album z najlepszymi zdjęciami Normana Lendy - ilustracja #3

Niewielką próbkę talentu Normana Lendy możecie podziwiać w niniejszej wiadomości. Więcej prac znajduje się na oficjalnej stronie fotografa. Jeśli przypadły Wam one do gustu i chcielibyście wesprzeć Lendę bezpośrednio, można to również zrobić za pośrednictwem serwisu Patronite.

The Age of Cosplay - wystartowała zbiórka na album z najlepszymi zdjęciami Normana Lendy - ilustracja #4
The Age of Cosplay - wystartowała zbiórka na album z najlepszymi zdjęciami Normana Lendy - ilustracja #5
The Age of Cosplay - wystartowała zbiórka na album z najlepszymi zdjęciami Normana Lendy - ilustracja #6