Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2013, 16:00

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Terraria – duża porcja nowości w nadchodzącej aktualizacji

Pod koniec maja powinna ukazać się sporych rozmiarów aktualizacja do znakomitej platformówki Terraria. Dostarczy ona sporo nowych elementów, w tym 235 dodatkowych przedmiotów. Niestety, darmowy patch otrzymają najprawdopodobniej jedynie posiadacze pecetowej wersji gry.

Aktualizacja 1.2 wprowadzi do Terrarii nowych przeciwników, biomy i przedmioty. - Terraria – duża porcja nowości w nadchodzącej aktualizacji - wiadomość - 2013-04-21
Aktualizacja 1.2 wprowadzi do Terrarii nowych przeciwników, biomy i przedmioty.

Plany związane z nadchodzącą aktualizacją przedstawione zostały przez twórców w formie pytań i odpowiedzi na forum Reddit. Andrew „Redigit” Spinks, jeden z autorów Terrarii wyjawił, czego mogą spodziewać się pecetowi gracze. Niestety, wygląda na to, że nabywcy konsolowych wersji gry, o ile nie zdołają przekonać wydawcy – firmy 505Games, obejdą się smakiem.

Oznaczona numerem 1.2, darmowa aktualizacja pecetowej wersji gry powinna pojawić się pod koniec maja. Wprowadzi ona m.in. dodatkowych przeciwników i biomy (środowiska), a także 235 nowych przedmiotów. Nie będzie też ostatnią, bowiem w planach ekipy studia Re-Logic jest jeszcze co najmniej jeden poważny upadate, po czym twórcy najprawdopodobniej zajmą się przygotowaniem sequela.

Przy okazji wyjaśniła się zagadka różnic pomiędzy wersjami gry adresowanymi na komputery PC oraz konsole. Okazuje się, że konsolowy port stworzony został przez odrębny zespół deweloperski i żaden z jego elementów nie znajdzie się też we wspomnianej aktualizacji 1.2.

Terraria – duża porcja nowości w nadchodzącej aktualizacji - ilustracja #3Przypomnijmy, że Terraria to ciesząca się olbrzymią popularnością platformówka 2D. Tytuł ukazał się w 2011 roku na komputerach PC, osiągając sprzedaż na poziomie przekraczającym 1,6 mln egzemplarzy. W marcu br. produkcja doczekała się wydania w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Terraria