Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2020, 13:13

Tajemniczy, łysy NPC symbolem nieudanej aktualizacji Red Dead Online

Użytkownicy RDR Online donoszą, że w grze pojawił się tajemniczy, łysy bohater niezależny, który zdaje się być odporny na kule i wywołuje różnego rodzaju glitche.

Tajemniczy, łysy NPC symbolem nieudanej aktualizacji Red Dead Online - ilustracja #1
Łysy kowboj w RDR Online.

W SKRÓCIE:

  1. w RDR Online pojawił się dziwny, łysy bohater niezależny, który z jakiegoś powodu jest przez grę uznawany za gracza i często psuje zabawę użytkownikom;
  2. gracze opisują liczne interakcje z tym NPC, wskazując, że zdaje się być odporny na strzały i dzieją się wokół niego dziwne rzeczy;
  3. niektórzy uważają, że jest to haker lub też że pojawił się w grze, ponieważ ktoś zhakował studio Rockstar Games.

Gracze Red Dead Online donoszą, że po ostatniej nieudanej aktualizacji w grze pojawił się tajemniczy, łysy bohater niezależny, który z jakiegoś powodu jest identyfikowany przez omawianą produkcję jako gracz (ma niebieską kropkę na minimapie). Na forum Reddit można znaleźć sporo historii opisujących spotkania z nim.

RDR Online i łysy rodem z horroru

Postać zachowuje się dziwnie, a glitche powodują, że spotkania z nią często przebiegają bardzo nietypowo i momentami przypominają sceny rodem z filmu grozy.

Ten facet jest przerażający. Podszedł do mnie na mapie jako gracz, więc poszedłem do niego pomachać, ale po zorientowaniu się, że się zbugował, zastrzeliłem go. A on tylko spojrzał na mnie, po czym wyrosły mu dwie głowy.

Potem wszystko zaczęło szaleć. Wszędzie zaczęły jeździć wozy, konie biegały w miejscu i dziwne machały nogami. Wezwałem własnego konia, ale klacz nigdy nie przyszła. Ten łysy zaczął chodzić i wtedy uznałem, że czas spierniczać. Uciekłem z miasta, spadłem z klifu, ale przeżyłem. Pomyślałem sobie „Wow, myślałem, że tylko gracze z niskim poziomem honoru idą do limbo!”. A potem gra się scrashowała. Nie zalogowałem się od tego czasu – opisuje gamegreed.

Tajemniczy, łysy NPC symbolem nieudanej aktualizacji Red Dead Online - ilustracja #2
Omawiany bohater pojawia się w różnych sytuacjach.

Raz mnie aresztował. Zajmowałem się zbieraniem, bo to jedyne, co możemy teraz robić. Włączyłem tryb filmowy i otworzyłem mapę. Nagle mój koń padł martwy, a on trzymał łuk. Gdy wcisnąłem L2, w menu było napisane „obcy”. Mogłem „wcisnąć trójkąt, by się poddać”. Zrobiłem to i utknąłem w miejscu na minutę, trzymając ręce w górze. Potem po prostu zniknął i nie widziałem go od tego czasu... Czym on jest? Ma kropkę gracza, ale jest NPC? I do tego przedstawicielem prawa? Czemu mogłem mu się poddać? – pisze Gunflyzegaming.

Co więcej, wygląda na to, że tajemniczy NPC nie jest sam. Niektórzy użytkownicy donoszą, że czasem można napotkać też inną postać: kobietę z włosami spiętymi w kok.

Ktoś jeszcze widział kobietę ubraną prawie identycznie, z włosami spiętymi w kok? Cała w czarni, z gorsetem i spodniami. Po prostu chodziła w miejscu i reagowała na moje strzały, ale nie mogłem jej zastrzelić bezpośrednio.

A może to po prostu haker?

Zdaniem części graczy dziwny bohater to po prostu gracz, któremu nie załadował się strój. Niektórzy użytkownicy idą dalej, stwierdzając, że może to być haker, który ostatnio nęka społeczność lub nawet ktoś, kto zhakował… samo studio Rockstar Games.

Słyszałem, że podobno powodem, dla którego wydali tę aktualizację, był jakiś „haker” czy coś tego typu. Naprawdę nie mam pojęcia, dlaczego ten łysy facet się pojawił, ale to cholernie dziwne, że pojawia się u wszystkich zaraz po tym, jak gra dostała ten straszny hotfix – pisze Gatorkid365.

Coś podobnego przytrafiło się mojemu przyjacielowi! Trafił na łysego mężczyznę stojącego w Roanoke Ridge. Podszedł do niego i jedyne opcje, które miał, to „emote” lub „poddaj się”. To jest cholernie dziwne. Szczerze mówiąc, nie zdziwiłbym się wcale, gdyby okazało się, że Rockstar Games zostało zhakowane. Wkurzyli już wystarczająco dużo ludzi, mieli wystarczająco dużo skandali związanych warunkami pracy, więc nie zszokowałoby mnie to w najmniejszym stopniu - twierdzi Isonus.

Choć sprawa wygląda całkiem poważnie, to użytkownicy RDR Online często wyśmiewają się z bugów oraz problemów gry i podobnie stało się także w tym przypadku. Bohater błyskawicznie stał się nową maskotką społeczności – jego podobizna została m.in. wykorzystana jako awatar na koncie Red Dead Online Community na Twitterze.

  1. Wrażenia z bety Red Dead Online – chaos i drożyzna
  2. Red Dead Online – poradnik
  3. Red Dead Redemption 2 – strona oficjalna