Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2020, 12:07

Red Dead Online - Rockstar wycofuje wadliwą aktualizację na konsolach

Firma Rockstar zdecydowała się wycofać aktualizację 1.21 dla Red Dead Online na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wszystko za sprawą plagi błędów, która nawiedziła świat sieciowego modułu Red Dead Redemption 2.

Red Dead Online - Rockstar wycofuje wadliwą aktualizację na konsolach - ilustracja #1
Konie przeżyły niedawną aktualizację Red Dead Online, ale jakim kosztem?

Kiedy pod koniec lipca zadebiutowała kolejna aktualizacja Red Dead Online, wydawało się, że gracze mogą odetchnąć z ulgą. Oto bowiem w końcu otrzymali duży patch dla sieciowego modułu Red Dead Redemption 2, po raz pierwszy od zeszłego roku. Niestety, uaktualnienie 1.21 zawiodło fanów, i to nawet nie za sprawą skromnych nowości. Jak źle wypadła aktualizacja, niech świadczy fakt, że firma Rockstar usunęła ją z Red Dead Online na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Posiadacze tych platform obecnie bawią się na wersji gry sprzed 28 lipca.

Informacja pojawiła się w formie aktualizacji do wcześniejszego wpisu firmy, w którym twórcy zapewniali, że pracują nad rozwiązaniem problemów wprowadzonych w wersji 1.21. Te obejmują choćby okazjonalne wyludnienie świata Red Dead Online, z którego znikają zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Kilka z tych drugich zdołało przeżyć apokalipsę, wliczając konie, ale odbiło się to na ich zdrowiu. Biedactwom zdarza się zapominać o prawach fizyki, przez co stąpają w miejscu albo przeciwnie – przemieszczają się z wielką prędkością i bez poruszania nogami. Niektórzy znaleźli też krewnych Płotki z trzeciego Wiedźmina. Ponadto w grze pojawiły się latające i widmowe powozy oraz niewidzialni gracze. Dochodzą do tego problemy z połączeniem z serwerami gry, rozbijaniem obozu oraz… nową maskotką graczy Red Dead Online.