Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2020, 13:51

autor: Aquma

Red Dead Online – haker wysadza popularnych streamerów

Pewien haker nęka streamerów Red Dead Online. Robi to, teleportując wszystkich graczy na serwerze w jedno miejsce, a następnie wysadzając ich w powietrze. Atak jest przeprowadzany w taki sposób, że ofiary często obarczają zaatakowanego streamera winą za zaistniałą sytuację.

Red Dead Online – haker wysadza popularnych streamerów - ilustracja #1
Kolejny problem w RDR Online.

W SKRÓCIE:

  1. haker nęka streamerów grających w pecetowe RDR Online;
  2. osoba odpowiedzialna za ataki teleportuje w jedne miejsce wszystkich graczy na serwerze, a następnie wysadza ich w powietrze;
  3. gra informuje ofiary, że za zabiciem ich postaci stoi zaatakowany streamer.

Pewien haker najwyraźniej upodobał sobie streamerów Red Dead Online (problem dotyczy tylko wersji PC). Teleportuje on wszystkich użytkowników będących w danym momencie na serwerze w jedno miejsce, a następnie wysadza ich ładunkami wybuchowymi. Na forum Reddit pojawił się wątek z klipami ukazującymi liczne sytuacje tego typu.

HorikAmarth - FENÔMENOS SOBRENATURAIS

Watch HorikAmarth's clip titled "FENÔMENOS SOBRENATURAIS "

Warto odnotować, że według informacji podawanych przez grę, za używaniem materiałów wybuchowych stoi atakowany streamer, co przysparza mu tylko dodatkowych problemów. Haker potrafi śledzić nazwę użytkownika na platformie Rockstar, dzięki czemu jest w stanie nękać danego streamera tak długo, jak tylko ma ochotę.

Cześć użytkowników wskazuje, że sytuacje tego typu są kolejnym dowodem na to, że RDR Online dawno powinno było otrzymać prywatne lobby.

Wszystko to można by naprawić, gdyby tylko dodali prywatne lobby bez ograniczonych funkcji. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego Rockstar nie chce tego zrobić – argumentuje hamaTamago.

Inni gracze uważają, że rozwiązaniem jest zaimplementowanie w grze systemu antycheaterskiego podobnego do tych, z których korzystają inne produkcje.

Szkoda, że Rockstar nie jest w stanie zrobić dobrego systemu antycheaterskiego dla gier sieciowych, takich jak GTA / RDR2. Z tego powodu nie gram online – pisze LordGhost2997.

Wszystko wskazuje na to, że na chwilę obecną nie ma żadnego sposobu, by poradzić sobie z hakerem – można jedynie mieć nadzieję, że wybierze inną ofiarę.

  1. Wrażenia z bety Red Dead Online – chaos i drożyzna
  2. Red Dead Online – poradnik
  3. Red Dead Redemption 2 – strona oficjalna