Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2020, 14:17

14 lat postępu graficznego – FSX vs Flight Simulator 2020

Filmy, które pojawiły się na kanale Flight Sim, porównują grafikę w najnowszej odsłonie Microsoft Flight Simulator ze starszymi produkcjami – Microsoft Flight Simulator X (2006) oraz X-Plane 11 (2017). Jeden z materiałów zestawia też lokacje z gry z miejscami z prawdziwego świata.

14 lat postępu graficznego – FSX vs Flight Simulator 2020 - ilustracja #1
MS Flight Simulator potrafi zaprzeć dech w piersi.

Na kanale Flight Sim na platformie YouTube pojawił się film, który podsumowuje ostatnie kilkanaście lat postępu w obszarze grafiki w symulatorach lotu. Na materiale widzimy porównanie lokacji z wydanego w 2006 roku Microsoft Flight Simulator X oraz najnowszej odsłony, zatytułowanej po prostu Microsoft Flight Simulator.

Jak widać, różnica jest naprawdę kolosalna – olbrzymiej poprawie uległy właściwie wszystkie aspekty oprawy, od szczegółowości modeli, przez tekstury, a kończąc na oświetleniu. Microsoft Flight Simulator wychodzi zwycięsko także ze starcia z konkurencyjnym X-Plane 11 (jest to tytuł z 2017 roku).

Zresztą, nowy symulator Microsoftu prezentuje się na tyle dobrze, że wytrzymuje nawet porównanie z prawdziwym światem – co świetnie obrazuje kolejny film na tym samym kanale.

Przypominamy, że Microsoft Flight Simulator zadebiutuje na pecetach już za kilkanaście dni – 18 sierpnia. W późniejszym terminie ukaże się również na Xboksie One.

  1. Flight Simulator 2020 – zobacz jak wygląda Polska w grze
  2. 5 rzeczy, które zrobię w Microsoft Flight Simulator 2020
  3. Microsoft Flight Simulator – strona oficjalna