Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2021, 16:11

autor: Czaruś

Red Dead Online - aktualizacja Blood Money zepsuła konie

Wychodzi na to, że Blood Money, najnowsza aktualizacja do Red Dead Online, poważnie namieszała w mechanice koni. Od kilku tygodni gracze mogą doświadczyć przedziwnych zjawisk.

W SKRÓCIE

  1. Po najnowszej aktualizacji gracze w Red Dead Online zgłaszają, że w różnych, losowych miejscach widzą konie.
  2. Są to osiodłane zwierzęta, które przeważnie grzecznie stoją albo biegną jak szalone.
  3. Błąd ma również inne efekty uboczne – fani zauważają, że pojawia się mniej dzikiej zwierzyny.

13 lipca miała miejsce premiera najnowszej aktualizacji do Red Dead Online, zatytułowanej Blood Money. Niestety nie przypadła ona do gustu fanom, a na dodatek wychodzi na to, że przyniosła dość nieoczekiwane konsekwencje. Niedawno uwagę społeczności graczy oraz portali branżowych przykuł pewien trend na forum Reddit – coraz więcej zgłoszeń dotyczących dziwnego zachowania koni.

Okazuje się, że od premiery aktualizacji w Red Dead Online można spotkać sporo dziwnie zachowujących się zwierząt. Wyglądają jak wierzchowce graczy, ale przemierzają świat produkcji studia Rockstar Games samotnie. Najczęściej spotyka się je stojące jak zaklęte lub pędzące przed siebie. Jeden z użytkowników Reddita podzielił się nawet zdjęciem rumaka unoszącego się w powietrzu. Forumowicze twierdzą, że są to kopie koni graczy, które pojawiają się przy okazji wykonywania zadań z najnowszego rozszerzenia.

Red Dead Online - aktualizacja Blood Money zepsuła konie - ilustracja #1
Źródło: użytkownik Reddita Pure_Teaching.

W większości przypadków spotyka się jedynie pojedyncze zwierzęta, ale potrafią się one pojawiać w naprawdę dużych ilościach. Graczy mających ochotę na darmową przejażdżkę muszę jednak zmartwić – nie da się z nimi wchodzić w interakcje (choć można je zabić).

Niestety tak powszechna obecność koni wiąże się z dodatkowymi skutkami ubocznymina mapie pojawia się mniej dzikiej zwierzyny. Jest to prawdopodobnie kwestia ograniczenia liczby zwierząt, jakie może pomieścić świat produkcji.

Oczywiście dziwne historie o koniach w Red Dead Online to nic nowego; powszechnie znane są różne glitche z ich udziałem. Nie można jednak nie zauważyć, że po ostatniej aktualizacji problem znacznie narósł. Pozostaje mieć nadzieję, że zostanie to wkrótce naprawione.

  1. Red Dead Online - poradnik do gry
  2. Red Dead Online – oficjalna strona