Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2011, 20:16

autor: Ender

Syndicate – 11-minutowy film z rozgrywki

Studio Starbreeze, pracujące nad FPSem Syndicate, luźno opartym na klasycznej grze taktycznej o tym samym tytule, opublikowało 11-minutowy film prezentujący fragment jego rozgrywki.

Zbliżająca się premiera FPS-a Syndicate, którą wyznaczono na luty przyszłego roku, sprawia, że do graczy trafia coraz więcej informacji dotyczących gry. Szwedzkie studio deweloperskie, Starbreeze odpowiedzialne za produkcję, udostępniło właśnie opatrzony komentarzem 11-minutowy film, na którym zobaczymy przebieg rozgrywki w jednym z początkowych etapów. Warto zauważyć, że niektóre z fragmentów misji zaprezentowanej w filmie mogliśmy już oglądać w pierwszym oficjalnym trailerze, który pojawił się w sieci pod koniec września.

Syndicate – 11-minutowy film z rozgrywki - ilustracja #1

Wideo-prezentacja, obejmująca najważniejsze elementy gry, przedstawia początek misji, w której zadaniem agenta, w jakiego wciela się gracz, jest infiltracja siedziby wrogiej korporacji i odzyskanie skradzionej przez nią technologii. W akcji pokazano, między innymi, opisywaną już we wcześniejszych zapowiedziach, możliwość „włamywania” się do umysłów przeciwników i stosowania sugestii, zmuszającej ich do samobójstwa lub pomocy w walce. Cybernetyczne implanty kierowanej przez nas postaci można też wykorzystać do hakowania systemów bezpieczeństwa, ułatwiając tym samym wykonywanie zleconych zadań. Zobaczymy też dosyć brutalne sondowanie mózgu ofiary, które pozwala na kradzież informacji kryjących się w jego implantach, poprzez zastosowanie specjalnego narzędzia.

Tytuł oparto na powstałej w pierwszej połowie lat 90. klasycznej cyberpunkowej grze taktycznej Syndicate. Wielu fanów tej kultowej gry z zawodem przyjęło fakt, iż zgodnie z panującymi obecnie trendami, nieformalny następca serii zamieni się w FPS-a. Podobny los spotkał, mogącą pochwalić się równie wieloma miłośnikami, strategiczną serię X-Com, która w najnowszej odsłonie również zostanie shooterem.

Syndicate w Europie, pojawi się w sklepach 24 lutego 2012 roku, na najważniejszych platformach sprzętowych, PC, Xbox360 i Playstation 3. Dystrybutorem gry w Polsce będzie Electronic Arts Polska.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Syndicate
  2. Video trailer #1