Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2022, 10:50

Steam wciąż w objęciach wampirów

W minionym tygodniu największym bestsellerem Steama znowu okazało się V Rising. Ponadto udane debiuty zaliczyły gry My Time at Sandrock, Sniper Elite 5 oraz Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix+.

Jak w każdy poniedziałek udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów minionego tygodnia na Steamie.

V Rising nadal niepokonane

Drugi raz z rzędu bezkonkurencyjne okazało się V Rising. Utrzymanie tej pozycji jest tym bardziej imponujące, że jest to produkcja relatywnie tania – kosztuje raptem 71,99 zł.

V Rising dosyć niespodziewanie okazało się jednym z największych niezależnych przebojów tego roku. W pierwszym tygodniu od premiery sprzedano ponad million egzemplarzy. Gra ma również 88% pozytywnych recenzji na Steamie, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór produkcji.

  1. V Rising – poradnik do gry

Udany debiut My Time at Sandrock

Największą premierą minionego tygodnia okazało się My Time at Sandrock, które zadebiutowało na piątym miejscu. Gracze ma początku narzekali na liczne problemy techniczne, ale wypuszczone szybko małe patche poprawiły sytuację.

Od premiery wyraźnie poprawił się odbiór gry. W pierwszy dzień miała ona tylko 67% pozytywnych recenzji na Steamie, a dzisiaj ich udział wzrósł do 78%. W weekend My Time at Sandrock ustanowiło nowy rekord aktywności na poziomie 21 778 graczy bawiących się jednocześnie. To ponad pięciokrotnie więcej niż wynosił najwyższy wynik w historii poprzedniej części serii, czyli My Time At Portia.

Steam wciąż w objęciach wampirów - ilustracja #1

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu)

Udane debiutu zaliczyły także gra rytmiczna Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix+ oraz Sniper Elite 5, które w zestawieniu zajęły odpowiednio ósme i dziesiąte miejsce.

W top 10 znalazły się także gry FIFA 22 oraz No Man's Sky, co było zasługą atrakcyjnych promocji.

#

Gra:

1.

V Rising

2.

Steam Deck

3.

Elden Ring

4.

FIFA 22

5.

My Time at Sandrock

6.

V Rising Founder's Pack: Eldest Bloodline

7.

Zestaw VR Valve Index

8.

Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix+

9.

Titanfall 2

10.

Old World