Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2022, 08:59

Uczta miliona wampirów. V Rising dominuje na Steam

Studio Stunlock poinformowało, że sprzedaż V Rising przekroczyła milion egzemplarzy.

V Rising nie przestaje zadziwiać. Kilka dni wystarczyło, aby gra stała się jednym z największych tegorocznych sukcesów na Steamie.

Imponujące wyniki sprzedaży V Rising

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała w Steam Early Access 17 maja tego roku. Jest to produkcja płatna, kosztująca 71,99 złotych. Projekt dostępny jest tylko na PC i nie oferuje polskiej wersji językowej.

  1. Autorzy właśnie pochwalili się, że sprzedaż gry przekroczyła milion egzemplarzy.
  2. Ten imponujący wynik udało się osiągnąć w raptem tydzień od premiery.
  3. Tempo sprzedaży utrzymuje się na wysokim poziomie. Po trzech dniach od debiutu gry autorzy informowali bowiem o przekroczeniu progu pół miliona zakupionych egzemplarzy.
  4. V Rising było również największym bestsellerem ubiegłego tygodnia na Steamie.

Zainteresować Was może nasza publicystyka:

  1. Gram w V Rising, ale samemu mam problemy
Uczta miliona wampirów. V Rising dominuje na Steam - ilustracja #1
Źródło: Twitter

V Rising chwalone przez graczy i popularne wśród streamerów

Gra nie tylko sprzedaje się wyśmienicie, ale przyciąga przed ekrany tłumy. Obecnym rekordem aktywności jest 150 645 osób bawiących się równocześnie, który ustanowiono w pierwszy weekend po premierze. Ciekawi nas, czy wynik ten uda się przebić w najbliższą sobotę lub niedzielę. Powie nam to, czy popularność produkcji jest czymś, co będzie trwało, czy też jest ona jedynie chwilowym fenomenem.

Produkcja cieszy się także dużym wzięciem w serwisie Twitch. W dniu premiery transmisje z V Rising śledziło 136 tys. widzów równocześnie. Najpopularniejszym streamerem bawiącym się w tę grę jest Shroud.

Warto dodać, ze V Rising zbiera również wyśmienite oceny od graczy. Na Steamie 88% użytkowników chwali ten tytuł, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny odbiór” projektu. Co ważne, odbiór produkcji się poprawia, gdyż cztery dni temu było to 87%.

Niezadowoleni są jedynie fani Battlerite oraz Battlerite: Royale, czyli dwóch starszych gier studia Stunlock. Zarzucają oni autorom, że porzucili te projekty na rzecz V Rising. Ich głosy są jednak w mniejszości, a zorganizowana akcja review bombingu nie przyniosła żadnych rezultatów. W całej sprawie istotną rolę odgrywa fakt, że deweloperzy już trzy lata temu poinformowali, że kończą z rozwojem marki Battlerite, więc skoncentrowanie się na V Rising nie mogło być dla nikogo zaskoczeniem.

  1. V Rising – poradnik do gry
  2. V Rising na Steamie
  3. Oficjalna strona gry