Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2022, 21:25

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Twórcy Battlefield 2042 pokazują przyszłe zmiany i porzucają Hazard Zone

Twórcy gry Battlefield 2042 poinformowali o zaprzestaniu rozwoju trybu Hazard Zone. Zaprezentowali także m.in. zmiany na mapach, które pojawią się w grze przed końcem 1. sezonu, oraz nowy wygląd specjalistów.

Ratowanie Battlefielda 2042 trwa w najlepsze. Gra w ciągu ostatnich miesięcy otrzymała funkcję czatu głosowego oraz ulepszoną tablicę wyników, ograniczono również liczbę graczy ze 128 do 64 w trybie Przełamania, co miało wynikać ze zbyt wielkiego chaosu na polu walki. Na początku czerwca ma ruszyć pierwszy z czterech zaplanowanych dotąd sezonów. Z tej okazji twórcy ze studia EA DICE zamieścili na YouTube wideo, w którym omawiają i prezentują przyszłość Battlefielda 2042.

Hazard Zone

Deweloperzy zapowiadają zaprzestanie rozwijania trybu Hazard Zone, ponieważ nie cieszy się zbytnią popularnością. Nie zostanie jednak zupełnie usunięty z gry i dalej będzie można się w nim bawić.

  1. Jednakże mapy, które zostaną dodane do BF 2042 w przyszłości, nie będą wspierać Hazard Zone.
  2. Co więcej, twórcy dalej będą starać się eliminować różnorakie błędy (zwłaszcza krytyczne), które mogą trapić ten tryb.

Zmiany na mapach

Wraz z pierwszym sezonem zadebiutuje nowa mapa. EA DICE zapowiada, że przyszłe lokacje będą bliższe tym znanym z poprzednich odsłon serii niż terenom, które otrzymaliśmy na premierę. Być może oznacza to, że będą one mniejsze.

  1. W 1. sezonie do trybów All-Out-Warfare dołączy Gorączka dla 32 graczy oraz niektóre mapy z trybu Portal.
  2. Jeszcze przed końcem 1. sezonu – w okolicach sierpnia – gracze otrzymają także odświeżoną wersję mapy Kalejdoskop, która oferować będzie znacznie więcej osłon przed ostrzałem wroga, a także gęstszą roślinność i nowe fortyfikacje (2:35 w powyższym wideo).
  3. W 2. sezonie otrzymamy odświeżoną wersję mapy Odnowa, na której zmieniony zostanie m.in. punkt startowy wojsk USA oraz znacznie zwiększy się ilość osłon w budynkach (3:55).

Kalejdoskop obecnie. Źródło: YouTube.

Kalejdoskop w przyszłości. Źródło: YouTube.

Specjaliści

W przyszłości wygląd specjalistów oraz ich kwestie dialogowe mają ulec zmianie, by lepiej wpasować się w apokaliptyczny ton Battlefielda 2042 (8:40). Przyszłe elementy kosmetyczne także mają być bardziej przyziemne (patrz: strój Mikołaja). Jednak na pełne usunięcie specjalistów z gry nie ma co liczyć.

Nowy wygląd specjalistów. Źródło: YouTube.

Nowe animacje

W lipcu do gry zawitają nowe trzecioosobowe animacje postaci, m.in. lepsze skręcanie w trakcie biegu oraz obracanie się (10:45).

Broń z trybu Portal

Oprócz lepszej kontroli odrzutu w trakcie strzelania, w kolejnych aktualizacjach możemy spodziewać się nowych rodzajów broni, które wcześniej w Battlefieldzie 2042 dostępne były wyłącznie w trybie Portal.

Zmiany w nadchodzących miesiącach. Źródło: answers.ea.com.

Lepsza wydajność i interfejs

W trakcie 1. sezonu do gry zawitają aktualizacje usprawniające przejrzystość interfejsu oraz wydajność, szczególnie na słabszych konfiguracjach sprzętowych.

Zagraj w poprzednie odsłony Battlefielda dzięki subskrypcji Game Pass – kupisz ją tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

  1. Battlefield 2042 - poradnik do gry
  2. Battlefield 2042 – strona oficjalna