Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2021, 19:33

Święty Mikołaj w Battlefield 2042 wywołał zażenowanie wśród fanów [Aktualizacja]

Battlefield 2042 wkrótce otrzyma świąteczne skórki, w tym jedną pozwalającą na przebranie się za Świętego Mikołaja. Reakcje na te nowości są w większości negatywne.

Aktualizacja

Studio DICE poinformowało, że nie zamierza wykorzystać w najbliższym czasie wszystkich gotowych skórek. Najpewniej więc kontrowersyjne świąteczne skiny nie zostaną aktywowane w grze.

Zasugerowano także, że te elementy zostały przygotowane z myślą o specjalnych eventach w trybie Portal i nie było w planach wprowadzenia ich w pozostałych wariantach rozgrywki.

Poprzednia wiadomość

W SKRÓCIE:
  1. BF2042 otrzyma świąteczne skórki,
  2. wielu graczom nie podobają się te skiny, gdyż nie pasują do klimatu gry,
  3. skórki były prezentowane przedstawicielom społeczności w marcowych konsultacjach, gdzie zostały ocenione negatywnie, a mimo to DICE doda je do gry.

Battlefield 2042 nie przestaje denerwować graczy. Najnowszym powodem irytacji fanów stało się ujawnienie świątecznych skórek, pozwalających m.in. przebrać postać w strój przywodzący na myśl Świętego Mikołaja lub Dziadka Mroza. Te skiny dodano w nowym patchu. Nie są one jeszcze aktywne, a ich wygląd został ujawniony przedwcześnie. Dowiedzieliśmy się przy okazji, że pierwszy sezon ruszy dopiero osiem tygodni po premierze gry.

Fani zareagowali źle na nadchodzące obiekty kosmetyczne. Nowe skiny pozwolą m.in. przyozdobić czołg i helikopter rysunkami reniferów. Najwięcej negatywnych emocji budzi jednak strój „Father Winter”, który będzie mógł założyć Pyotr Boris Guskovsky, czyli jeden ze specjalistów w grze.

Reakcje na te skórki są ogólnie złe. Niektórzy gracze złośliwie porównują je do skinów z Fortnite. Nie brakuje głosów, że takie elementy psują realistyczny klimat typowy dla serii Battlefield. Inni są zdenerwowani tym, że DICE zajmuje się obiektami kosmetycznymi, a nie naprawianiem gry. Takie elementy nie są niczym nowym dla tej serii – przykładowo w BF4 organizowano bitwy na śnieżki – ale jak podkreślają niektórzy weterani, były to opcjonalne tryby rozgrywki, a tutaj zobaczymy te ozdoby w głównych wariantach zabawy.

Święty Mikołaj w Battlefield 2042 wywołał zażenowanie wśród fanów [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źrodło: Battlefield Bulletin.

EA szykuje duże zmiany w serii Battlefield i tworzących ją zespołach. Więcej o przyszłości marki dowiecie się z naszego artykułu:

  1. EA planuje rozwój uniwersum Battlefield

Inni fani argumentują, że to tylko świąteczna zabawa i negatywne reakcje są mocno przesadzone. Jest w tym trochę prawdy. Wielu graczy może odreagowywać złość, jaką wzbudziła niska jakość samej gry. Gdyby Battlefield 2042 nie okazał się tak wielkim rozczarowaniem, to te skiny najpewniej nie wywołałyby takich emocji.

Znacznie gorsze jest ignorowanie przez DICE opinii przedstawicieli społeczności, o czym donosi Tom Henderson. W marcu tego roku zaprezentowano im szereg potencjalnych elementów produkcji. Były wśród nich właśnie te skórki i praktycznie wszyscy wyrazili się o nich negatywnie, a mimo to trafią one do BF2042. Podczas tej samej sesji pokazywano również kostiumy m.in. klauna i rycerza, więc pewnie również one zostaną w przyszłości dodane do gry

Przypomnijmy, że premiera gry odbyła się 19 listopada. Produkcja trafiła równocześnie na PC (zarówno w serwisie Steam, jak i Origin) oraz konsole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Osoby, które zakupiły wersję Gold lub Ultimate, mogły rozpocząć zabawę tydzień wcześniej.

  1. Battlefield 2042 – recenzja. Dla każdego coś multiplayerowego
  2. Battlefield 2042 – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii Battlefield
Święty Mikołaj w Battlefield 2042 wywołał zażenowanie wśród fanów [Aktualizacja] - ilustracja #2
Źrodło: Battlefield Bulletin./
Święty Mikołaj w Battlefield 2042 wywołał zażenowanie wśród fanów [Aktualizacja] - ilustracja #3
Źrodło: Battlefield Bulletin.
Święty Mikołaj w Battlefield 2042 wywołał zażenowanie wśród fanów [Aktualizacja] - ilustracja #4
Źrodło: Battlefield Bulletin.