Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2022, 21:53

Łatanie Battlefielda 2042 trwa; zapowiedziano m.in. odświeżone tablice wyników

Battlefield 2042 w końcu otrzyma aktualizacje w 2022 roku. Na pierwszy ogień idą poprawki m.in. stabilności gry, a w kolejnym patchu otrzymamy ulepszone tablice wyników.

W SKRÓCIE:
  1. 20 stycznia ukaże się patch 3.2 do Battlefielda 2042, który wprowadzi zmiany w zdobywaniu XP w trybie Battlefield Portal oraz garść poprawek.
  2. ponadto potwierdzono, że nowe tablice wyników trafią do gry w lutym w aktualizacji 3.3, a do gry nadal zmierza czat głosowy.

Czekali, czekali i się doczekali. Gracze Battlefielda 2042 poznali szczegóły kolejnej aktualizacji gry, oznaczonej numerem 3.2. Patch stanie się dostępny jutro o godzinie 9:00 czasu polskiego, bez uprzedniego wyłączania serwerów (vide Twitter).

Jak widać po jej numerze, nie będzie to większe uaktualnienie. Zmiany uwzględnią poprawki w Battlefield Portal, w tym możliwość zdobywania doświadczenia w tygodniowych misjach i mistrzostwa na „większej liczbie serwerów i gier”. Na razie nie podano szczegółów, ale to dobra wiadomość dla graczy. W końcu dzięki „kreatywnym” farmerom XP można zdobyć tylko na oficjalnych serwerach, także ułatwienie gromadzenia go to krok w dobrym kierunku. Poza tym tryb ten otrzyma kilka mniejszych poprawek.

Patch usunie też garść błędów związanych z postaciami, takich jak cofanie żołnierza w trakcie biegu za sojusznikami czy utknięcie w stanie powalenia. Poza tym łatka przyniesie ze sobą m.in. poprawki stabilności gry i serwerów oraz drobne zmiany w balansie rozgrywki (czołgi M1A5 i T28 będą miały mniejszy rozrzut pocisków, ale zwiększy się dystans spadku obrażeń). Listę zmian znajdziecie na oficjalnej stronie produkcji.

Ponadto zdradzono, że w lutowej aktualizacji 3.3 otrzymamy lepszą tablicę wyników, która w końcu pozwoli porównać swoje dokonania w grze z innymi graczami. Brak tejże jest jednym z najczęściej powtarzanych zarzutów wobec BF2042. To samo dotyczy czatu głosowego, który wciąż ma być „na radarze” twórców.

Jeśli DICE liczyło na uspokojenie nastrojów tym ogłoszeniem, to studiu przyjdzie się rozczarować. Fakt, gracze cieszą się, że deweloperzy w końcu podali konkretne informacje na temat dalszego rozwoju tytułu. Jednak skromne poprawki jak na tak długą przerwę, brak informacji o nowej zawartości i – jak twierdzą niektórzy internauci – niezbyt ładna tablica wyników (do sprawdzenia poniżej, aczkolwiek to tylko wersja robocza) nie nastrajają fanów pozytywnie do Battlefielda 2042. Zwłaszcza w kontekście stale malejącej liczby graczy i poprzednich doniesień na temat gry.

Łatanie Battlefielda 2042 trwa; zapowiedziano m.in. odświeżone tablice wyników - ilustracja #1
Źródło: studio DICE na Twitterze.