Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2022, 14:29

autor: Entelarmer

Reddit Battlefield 2042 zbyt toksyczny? Ostrzeżenie moderatorów oburzyło graczy

Reddit gry Battlefield 2042 może zostać tymczasowo zamknięty. Rzekomo z powodu toksycznego zachowania użytkowników, ale internauci nie dowierzają moderacji.

W SKRÓCIE:
  1. moderatorzy podforum gry Battlefield 2042 w serwisie Reddit ostrzegli, że rozważają przedwczesne zamykanie wątków lub tymczasowe zablokowanie tego subreddita;
  2. powodem ma być rzekomo zbyt „toksyczne” zachowanie użytkowników, ale oni sami uważają, że w rzeczywistości chodzi o wszechobecną konstruktywną (mniej lub bardziej) krytykę Battlefielda 2042.

W oczach (niemałej) części internautów Battlefield 2042 okazał się sporym rozczarowaniem, a niektóre z popremierowych decyzji twórców tylko pogłębiły uczucie zawodu. Oczywiście fani nie omieszkali podzielić się mniej lub bardziej konstruktywną krytyką w mediach społecznościowych. Na przykład w serwisie Reddit, tyle że moderatorzy podforum BF2042 zagrozili jego tymczasowym zamknięciem, jeśli gracze nie pohamują „toksycznych” zachowań.

Jak czytamy w komunikacie, w ostatnich dniach subreddit gry był świadkiem „obrażania, nękania i plugawych komentarzy” pod adresem użytkowników serwisu oraz pracowników studia DICE. Moderatorzy nie zamierzają dłużej tolerować takiego zachowania i zamierzają walczyć z tą „toksycznością”. W praktyce oznacza to, że „modzi” zaczną zawczasu zamykać wątki na forum. Jeśli sytuacja się pogorszy, zespół nie zawaha się całkowicie zablokować możliwości pisania na pewien czas, aczkolwiek obie opcje uznano za „nuklearne”.

Jeśli ktokolwiek myślał, że ten pokaz stanowczości moderacji uspokoi gorące głowy, nie mógł być bardziej w błędzie. Społeczność skupiona wokół subreddita Battlefielda 2042 nie przebiera w słowach i ostro krytykuje modów. Użytkownicy twierdzą, że przypadki faktycznej „toksyczności” są prawie nieobecne (tj. jak na standardy Internetu, jakkolwiek niewygórowane).

Dlatego gracze podejrzewają, że w istocie chodzi raczej o krytykę BF2042, bo tej rzeczywiście nie brakuje, i to nie tylko w serwisie Reddit. W końcu niedawno jeden z deweloperów określił prośby i krytykę fanów jako „brutalne” wymagania wobec DICE. Według graczy tłumaczy się to na oczekiwanie pełnej, w miarę dopracowanej gry na premierę, słuchania społeczności (na przykład nieusuwania popularnego trybu z oficjalnych playlist Battlefield Portal) oraz kontaktowaniu się z nią, by było jasne, że studio zdaje sobie sprawę ze zgłaszanych problemów.

W tym kontekście trudno się dziwić, że tylko garstka użytkowników komentujących wątek z opisywanym komunikatem pochwaliła tę de facto groźbę moderatorów. Przeciwnie, pod ich adresem posypały się oskarżenia o próbę zamknięcia ust osobom krytykującym ostatniego Battlefielda pod pretekstem „toksycznego” zachowania.