Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2021, 09:20

autor: Adrian Werner

Battlefield 2042 sprzedaje się wyśmienicie na Steamie, pomimo fatalnych ocen graczy

Battlefield 2042 to największy bestseller Steama ubiegłego tygodnia. Stało się tak pomimo fatalnych ocen graczy - obecnie jest to jedna z dziesięciu najgorzej ocenianych gier w serwisie firmy Valve.

W SKRÓCIE:
  1. pomimo słabych ocen graczy Battlefield 2042 sprzedaje się wyśmienicie,
  2. nadal doskonale radzi sobie także Forza Horizon 5,
  3. Ruined King: A League of Legends Story zaliczyło udaną premierę.

Jak w każdy poniedziałek udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów poprzedniego tygodnia na Steamie. Pozycję lidera obroniła gra Battlefield 2042. Preordery różnych edycji tej produkcji zajęły trzy miejsca w top 10, w tym to najważniejsze, czyli pierwsze.

Sukces ten odniesiono pomimo chłodnego przyjęcia gry. Na Steamie tylko 26% ocen użytkowników jest pozytywnych, co kategoryzowane jest jako „w większości negatywny” odbiór gry. Obecnie BF2042 jest dziewiątą najgorzej ocenianą produkcją w tym serwisie.

Słabe oceny nie przeszkadzają również grze w osiąganiu wysokich wyników aktywności. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w Battlefield 2042 na Steamie bawiły się 93 tysiące graczy równocześnie. Twórców powinien jednak zaniepokoić fakt, że w pierwszy weekend po premierze nie udało się pobić rekordu z dnia debiutu. To nie rokuje dobrze produkcji na przyszłość.

Wciąż doskonale radzi sobie również gra wyścigowa Forza Horizon 5. Różne wydania tej produkcji zajęły trzecie i czwarte miejsce w zestawieniu. Udany debiut zaliczyło RPG Ruined King: A League of Legends Story, które znalazło się na piątej i szóstej pozycji w top 10.

Warto także zwrócić uwagę na dobry wynik przedsprzedaży kampanii Halo Infinite, która zajęła dziewiąte miejsce w zestawieniu. Multiplayer zadebiutował w modelu free-to-play i okazał się wielkim sukcesem, więc nic dziwnego, że gracze rzucili się kupować preordery płatnego trybu fabularnego.

Pierwszą dziesiątkę zamyka preorder Farming Simulator 22. Gra zadebiutowała dzisiaj rano na Steamie i ciekawi nas, jaką pozycję zajmie w kolejnym zestawieniu bestsellerów.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Gra:

1.

Battlefield 2042

2.

Battlefield 2042

3.

Battlefield 2042 (wersja Gold Edition)

4.

Forza Horizon 5

5.

Forza Horizon 5

6.

Ruined King: A League of Legends Story

7.

Ruined King: A League of Legends Story

8.

Age of Empires IV

9.

Halo Infinite (kampania)

10.

Farming Simulator 22 (preorder)

  1. Battlefield 2042 – recenzja (w przygotowaniu). Dla każdego coś multiplayerowego
  2. Recenzja gry Forza Horizon 5 – ale cudny ten Meksyk!

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej