Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2021, 09:40

autor: Maycuzai

Bobby Kotick nie wyklucza, że opuści Activision Blizzard

Bobby Kotick miał przyznać na ostatnim spotkaniu z kierownictwem Activision Blizzard, że mógłby rozważyć rezygnację ze swojego stanowiska. Dodatkowo kadra zarządzająca rzekomo wyraziła obawy o satysfakcję swoich pracowników w sytuacji, gdyby Kotick zachował posadę.

Według serwisu Wall Street Journal prezes Activision Blizzard Bobby Kotick może rozważyć ustąpienie ze stanowiska, jeśli nie uda mu się dostatecznie szybko rozwiązać problemów w firmie (związanych z pozwami o molestowanie seksualne). Kotick miał wygłosić takie oświadczenie w trakcie zeszłopiątkowego spotkania z kierownictwem studia Blizzard Entertainment.

Co więcej, serwis WSJ donosi również o osobnym spotkaniu online, w trakcie którego kadra zarządzająca Activision wyraziła obawy o morale niektórych pracowników, gdyby Kotick dalej sprawował swoją funkcję. CEO przyznał na nim, że czuje się „zawstydzony” faktem, iż do kilku z incydentów (o których mowa w pozwach) doszło na „jego warcie”, a także przeprosił za sposób, w jaki próbował skorygować narastające napięcia w firmie.

Bobby Kotick nie wyklucza, że opuści Activision Blizzard - ilustracja #1
Drastyczny spadek cen akcji Activision Blizzard związany z wydarzeniami z ostatnich dni. Źródło: Google.

(…) Drugą rzeczą, którą chcę powiedzieć, jest to, że każdy, kto wątpi w moje przekonanie o byciu [firmy Activision Blizzard – dop. red.] najbardziej przyjaznym, integracyjnym miejscem pracy, nie docenia, jak bardzo jest to dla mnie ważne – oświadczenie Bobby’ego Koticka z 16 listopada (1:08 w wideo).

Bobby Kotick przewodzi Activision od 1991 roku. Serwis Bloomberg donosi, że rada nadzorcza studia składa się w połowie ze „starych” znajomych prezesa, a w jej skład wchodzą wyłącznie dwie kobiety. Wygląda na to, iż Kotick posiada jej pełne poparcie. Czy zatem CEO uda się przywrócić firmie dawną chwałę, czy jednak ostatecznie złoży broń? Przekonamy się już niebawem.