Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2022, 18:45

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Twórca cheatów porzuca „wsparcie” dla Battlefield 2042

Wygląda na to, że kiepska wydajność Battlefielda 2042 uniemożliwia poprawne funkcjonowanie cheatów. Pewien haker zapowiedział zaprzestanie sprzedaży nieuczciwego oprogramowania po dwóch miesiącach od premiery gry.

W SKRÓCIE:
  • Tom Henderson zamieścił na Twitterze zrzut ekranu z komunikatem pewnego hakera na Discordzie, który zmuszony był zakończyć sprzedaż cheatów do Battlefielda 2042.
  • Powodami jego decyzji są „problemy z wydajnością w grze, które negatywnie wpływają na poprawne funkcjonowanie oszustw, oraz fakt, że większość osób i tak nie korzysta ze swojej subskrypcji, gdyż gra już umiera”.
  • Użytkownik Reddita o pseudonimie Roboserg otrzymał zwrot za grę na Steamie, pomimo spędzenia w niej więcej niż dopuszczalnych dwóch godzin.
  • Spowodowane było to błędem uniemożliwiającym czerpanie z gry frajdy.

Jedną z wielu bolączek trapiących Battlefielda 2042 jest niska wydajność gry nawet na najmocniejszych konfiguracjach. Jak się właśnie okazało, przyczyniła się ona do zmniejszenia liczby oszustów w grze bardziej niż wbudowane zabezpieczenie. Znany informator Tom Henderson zamieścił na Twitterze zrzut ekranu z komunikatem pewnego hakera na Discordzie, który zmuszony był zakończyć dystrybucję cheatów do Battlefielda 2042:

Henderson: Sprzedawca cheatów do Battlefielda 2042 zawiesza swoje usługi w tej grze… i nie… nie jest to zasługa anti-cheata. Okazuje się, że kiepska wydajność gry nie pozwala oszustwom działać poprawnie (XD).

Rzekomy komunikat hakera o pseudonimie Panfyero: Zaprzestajemy sprzedaży cheatów do BF 2042 w naszym sklepie. Wszystkie subskrypcje wygasną, jak zwykle, bez żadnych odnowień oraz dostępnych miejsc. Na razie wciąż możecie używać oszustw. Subskrybenci z dożywotnią subskrypcją mogą wymienić ją na równorzędną subskrypcję w dowolnym tytule z cyklu Call of Duty. Powodami tej decyzji są problemy z wydajnością w grze [Battlefield 2042 – dop. red.], które negatywnie wpływają na poprawne funkcjonowanie oszustw, oraz fakt, że większość osób i tak nie korzysta ze swojej subskrypcji, gdyż gra już umiera.

Jest takie powiedzenie: „nie kopie się leżącego”. Według przeważającej opinii graczy, Battlefield 2042 niestety w tym momencie leży zupełnie, i to pod wieloma względami. Największa liczba osób bawiących się jednocześnie za pośrednictwem Steama w ciągu ostatnich 24 godzin to lekko ponad 8 tys. W Battlefieldzie V – odsłonie z 2018 roku – ta sama statystyka wyniosła zaś 20,6 tysiąca (dane za SteamDB).

Z innej beczki – użytkownik Reddita o pseudonimie Roboserg podzielił się historią o swoich próbach zwrotu Battlefielda 2042 za pośrednictwem Steama. Jak się okazuje, spędził on w grze więcej niż 2 godziny, a od jej zakupu minęło powyżej 14 dni. Tym samym nie spełniał warunków kwalifikujących do zwrotu na Steamie.

Gracz sprecyzował w rozmowie z obsługą klienta, że dwie z czterech godzin, które spędził w grze, zmarnował na dłubaniu w konfiguracji sterowania. Spowodowane było to błędem resetującym ustawione przez gracza klawisze do tych domyślnie wybranych przez twórców. Ku zaskoczeniu Roboserga, Steam pomyślnie rozpatrzył jego prośbę o zwrot.