Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2022, 19:10

autor: hexx0

Potężny rycerz miażdży gracza na nowo wyciekłym gameplayu z Elden Ring

Poznaliśmy kolejnego wroga, z którym przyjdzie nam się zmierzyć w Elden Ring. Tym razem jest to dzierżący wielki miecz potężny rycerz, który używa smoczych ataków.

Och, Elden Ring. Do premiery najnowszej gry studia FromSoftware pozostało już tylko 43 dni. Tylko? Aż! Na poświęconym produkcji subreddicie fani prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej wymyślnych memów, mających odzwierciedlać skalę ich „hajpu”. Ten podsycają zaś kolejne wycieki – w ostatnich dniach informowaliśmy Was o nowym typie wroga i kreatorze postaci, a dziś do sieci trafił filmik prezentujący innego nieujawnionego do tej pory przeciwnika. Jest to dzierżący wielki miecz potężny rycerz, który prawdopodobnie będzie nosił w grze miano Crucible Knight Floh.

Jeśli macie jakieś pytania związane z Elden Ring, koniecznie przeczytajcie tekst Szymona „Heda” Lieberta – prawdopodobnie już na nie odpowiedział.

Materiał udostępniła ta sama osoba, która podzieliła się ze światem wspomnianym kreatorem postaci – użytkownik YouTube’a o pseudonimie ER-SA. Co jest takiego ciekawego w tym filmiku? Przede wszystkim ów rycerz. Nie dało się go spotkać w ramach sieciowych testów Elden Ring, więc możemy założyć, że mamy do czynienia z nieujawnionym dotąd wrogiem. Co jednak bardziej interesujące, to te iście smocze ataki, których używa – wywijanie długim, łuskowatym ogonem i pikowanie na gracza z powietrza (inna sprawa, że używane przez rycerza skrzydła nie przypominają gadzich, a raczej gryfie).

Uczestnicy testów bądź ci, którzy uważnie oglądali opublikowane w sieci fragmenty rozgrywki, mogą zauważyć jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze, broń dzierżona przez Floh (o ile jest to imię tego NPC) to Ordovis' Greatsword, a noszony przez niego pancerz to Crucible Armor Set, możliwy do znalezienia w strzeżonym powozie nieopodal punktu startowego Elden Ring. Po drugie zaś, rycerz trochę nie pasuje do scenerii, w której odbywa się walka. Inny dataminer – publikujący na YouTube pod ksywką Salty Gamer – zauważył, iż ER-SA musiał ręcznie przywołać NPC na mapie świata, gdyż ten oryginalnie występuje w lokacji Stormveil Castle. Jego filmik znajdziecie poniżej.

Przypominam, że Elden Ring zadebiutuje 25 lutego na PC, PS4, PS5, XOne i XSX|S. Jeśli macie wątpliwości, czy warto czekać na tę grę, to dodam, że jej reżyser, Hidetaka Miyazaki (ojciec serii Souls), określił ją mianem najlepszej produkcji studia FromSoftware.