Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieSwitch
Okładka Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix (Switch)
OkładkaHatsune Miku: Project DIVA Mega Mix (Switch)

Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix Switch

Pierwsza odsłona popularnej serii gier muzyczno-rytmicznych spod szyldu Hatsune Miku: Project Diva, która trafiła na konsolę Nintendo Switch.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix Premiera Switch

15maja2020

Nintendo eShop

15maja2020

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix

Let's Sing 2021

Let's Sing 2020

Muse Dash

Hatsune Miku: Project Diva MegaMix to klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, która stworzona została z myślą o konsoli Nintendo Switch. Producentem tytułu jest japońska firma Sega. Tytuł jest kolejną odsłoną serii Hatsune Miku: Project Diva, która narodziła się w 2009 roku na przenośnej konsoli PSP. Przez lata doczekała się ona kilku głównych odsłon oraz tytułów pobocznych, które ukazały się na wielu różnych konsolowych platformach sprzętowych, takich jak PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, a także Nintendo 3DS.

Główną rolę w Hatsune Miku: Project Diva MegaMix odgrywają utwory wykonywane przez sześciu wirtualnych wokalistów z Hatsune Miku na czele, których głosy oferowane są przez profesjonalne programy muzyczne japońskiej spółki Crypton Future Media. Za ich pomocą fani na całym świecie w przeciągu ostatnich lat skomponowali tysiące piosenek, reprezentujących różne gatunki oraz style muzyczne, które zdobyły fanów dzięki sieciom społecznościowym i popularnym serwisom wideo, takim jak YouTube czy Niconico.

Mechanika

Model zabawy Hatsune Miku: Project Diva MegaMix nie odbiega od tego, do którego przyzwyczaiły nas pozostałe odsłony cyklu. W trakcie zabawy na ekranie wyświetlany jest teledysk wybranej piosenki oraz symbole reprezentujące przyciski pada, które musimy wciskać w odpowiednim momencie z wyczuciem rytmu. Robiąc błędy przerywamy komba, multiplikujące nasz wynik punktowy, a także zmniejszamy pasek życia, od którego zależy to, czy uda nam się zaliczyć dany utwór, a także jaką notę otrzymamy po jego zakończeniu. Tytuł oferuje cztery poziomy trudności oraz liczne opcje konfiguracyjne, związane ze sterowaniem oraz interfejsem.

Hatsune Miku: Project Diva MegaMix posiada w sumie ponad 100 utworów, reprezentujących różne gatunki muzyczne (rock, pop, muzyka elektroniczna itd.). Dziesięć z nich pojawia się tu po raz pierwszy w historii serii, a pozostałe pochodzą z jej poprzednich odsłon. Tytuł oferuje także kilkaset kostiumów oraz akcesoriów dla postaci vocaloidów, które odblokowujemy wraz z postępami w rozgrywce.

Nowością w serii jest tzw. Mix Mode. Gracze używają tutaj zupełnie innego modelu sterowania niż w standardowym trybie arcade. Opiera się on na wykorzystaniu żyroskopów prawego oraz lewego joy-cona. Przechylając oba kontrolery musimy wpasować wirtualny kursor w pojawiające się na ekranie ikony, a następnie w odpowiednim momencie użyć przycisku.

Tryby gry

Hatsune Miku: Project Diva MegaMix oferuje dwa podstawowe tryby gry. Pierwszy z nich to klasyczny tryb Arcade, w którym wybieramy odpowiadającą nam piosenkę oraz poziom trudności, starając się otrzymać jak najwyższy wynik punktowy. Warto zaznaczyć, że poza zabawą w pojedynkę, Mix Mode pozwala także na kooperacyjną rozgrywkę dla dwóch osób na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Prezentacja graficzna gry nie różni się znacząco od poprzednich części Project Diva, które wydane zostały na PlayStation 3 i PlayStation 4. Produkcja korzysta bowiem z tego samego silnika graficznego oraz trójwymiarowych modeli postaci i otoczenia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 9.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix: Odpowiednia dla każdego wieku.