Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSSwitchAND
Okładka Muse Dash (PC)
OkładkaMuse Dash (PC)

Muse Dash

Przystępna i kolorowa produkcja łącząca klasyczną grę muzyczno-rytmiczną z dwuwymiarową platformówką typu runner. Na potrzeby Muse Dash autorzy ze studia PeroPeroGames przygotowali dziesiątki utworów reprezentujących rożne gatunki muzyczne.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | rytmiczne | muzyczne | side-scroll | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Muse Dash Premiera

15cze2018

AND iOS

20cze2019

PC Switch

Gry podobne do Muse Dash

Rocksmith+

Thumper

Deemo Reborn

Muse Dash to dwuwymiarowa gra muzyczno-rytmiczna, którą cechuje prosty i przystępny model rozgrywki oraz obszerna, zróżnicowana gatunkowo ścieżka dźwiękowa. Producentem tytułu jest niezależne tajwańskie studio PeroPeroPero Games, dla którego jest to pierwszy poważny projekt. Gra zadebiutowała w czerwcu 2018 roku na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS, a kilkanaście miesięcy później została przeniesiona na konsole oraz komputery PC.

Mechanika

Gra posiada cechy klasycznej dwuwymiarowej platformówki czy side-scrollowego runnera. W trakcie zabawy kontrolujemy jedną z trzech dostępnych bohaterek; każda z nich posiada unikalny modyfikator rozgrywki. Postać porusza się przed siebie niezależnie od gracza, podczas gdy ten kontroluje jedynie jej reakcje na zbliżających się przeciwników, którzy w przypadku Muse Dash sygnalizowani są przez zmiany w rytmie i melodii przygrywającej w tle piosenki. Rozgrywka w Muse Dash opiera się w całości na wykorzystaniu zaledwie dwóch przycisków, odpowiadających za atakowanie przeciwników nadlatujących z góry lub z dołu. Oczywiście musimy to robić w rytm muzyki. Levele kończą się walkami z bossami, polegającymi na odbijaniu i unikaniu wystrzeliwanych przez nich pocisków.

Przechodząc kolejne utwory, zdobywamy punkty doświadczenia odblokowujące dostęp do nowych piosenek, skórek postaci, pomagających w rozgrywce towarzyszy, a także ilustracji i grafik koncepcyjnych w przygotowanej przez autorów galerii. Chociaż Muse Dash nie posiada trybu zabawy wieloosobowej, nasze rekordy możemy porównywać z innymi graczami dzięki sieciowym tablicom wyników.

Podstawowa wersja gry zawiera 30 utworów podzielonych na kilka różnych kategorii muzycznych. Kupując pojedynczy zestaw DLC, otrzymujemy jednak dostęp do kilkudziesięciu nowych piosenek.

Kwestie techniczne

Muse Dash oferuje wysokiej jakości dwuwymiarową i komiksową oprawę graficzną, wykonaną z dużą dbałością o detale. Wśród dostępnych utworów reprezentowane są przede wszystkim gatunki elektroniczne oraz pop. Autorami większości piosenek są niezależni twórcy z Chin, Tajwanu i Japonii.

Tryb gry: single player  

Muse Dash cena w dniu premiery: 10,99 PLN

Wymagania wiekowe Muse Dash: Odpowiednia dla każdego wieku.

Muse Dash Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 600 MB HDD
  • Windows 7
PC
Switch
AND
iOS