Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOS
Okładka Cytus II (AND)
OkładkaCytus II (AND)

Cytus II

Kontynuacja gry z 2012 roku, która łączy model rozgrywki charakterystyczny dla gier rytmicznych z rozbudowaną opowieścią science fiction. Za stworzenie gry Cytus II odpowiada firma Rayark Games, znana z wielu podobnych tytułów.

Logiczne | science fiction | rytmiczne | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cytus II Premiera

18sty2018

iOS

7mar2018

AND

producent: Rayark wydawca: Rayark Strona oficjalna

Gry podobne do Cytus II

Geometry Dash

Muse Dash

Mr Jump

Cytus 2 to gra muzyczna przygotowana z myślą o platformach mobilnych. Produkcja jest kontynuacją tytułu wydanego w 2012 roku. Oferuje przy tym bardziej rozbudowaną rozgrywkę i dużą liczbę piosenek należących do wielu gatunków – electronic, rock, muzyka klasyczna i innych. Twórcy przygotowali także ciekawą opowieść w klimatach science fiction, która tym razem jest przeznaczona dla nieco starszych odbiorców. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada specjalizujące się w grach mobilnych studio Rayark Games (znane m.in. z dobrze przyjętej gry akcji Implosion: Never Lose Hope, a także innych tytułów muzycznych – Deemo oraz VOEZ).

Fabuła

Akcja Cytus 2 rozgrywa się w futurystycznym uniwersum, w którym rzeczywisty świat i Internet stanowią jedność. W potężnej sieci cyTus istnieje podobno tajemniczy DJ zwany AEsirem, którego muzyka posiada niezwykłą moc – potrafi sprawiać, że ludzie zakochują się w niej niemal do obłędu. Podobno każdy dźwięk trafia do sedna samej duszy. Czy jednak w legendzie jest ziarno prawdy? Kim rzeczywiście jest AEsir i czego pragnie?

Mechanika

Rozgrywka w Cytus 2 opiera się na zasadach podobnych do pierwszej części cyklu, jednak mechanika została nieco rozbudowana. Zadaniem gracza jest słuchanie muzyki i dotykanie ekranu zgodnie z rytmem danej piosenki (wybieramy pomiędzy pięcioma odmiennymi nutami). Postępy osiągane w czasie gry są nagradzane punktami, dzięki czemu możemy porównywać swoje wyniki z innymi graczami. Otrzymujemy również kolejne fragmenty fabuły, ukazywane w formie dwuwymiarowych ilustracji oraz animowanych scen.

W omawianej produkcji studia Rayark Games zabawę wzbogaca także system Active Judgement Line – trafianie w nuty w idealnym momencie pozwala zdobywać dodatkowe punkty. Twórcy zadbali również o możliwość dostosowania poziomu trudności gry do oczekiwań gracza; wybrane ustawienie zadecyduje o piosenkach, z którymi będziemy musieli się zmierzyć.

Tryby gry

W Cytus 2 możemy grać wyłącznie samotnie. Produkcja nie posiada żadnego trybu multiplayer, jednak znajdziemy w niej pewną ograniczoną funkcjonalność sieciową – połączenie z aplikacją konta na Facebooku pozwala dzielić się swoimi wynikami ze znajomymi.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Cytus 2 prezentuje się bardzo dobrze. Tła i efekty świetlne towarzyszące kolejnym piosenkom są efektowne i ładnie animowane. Świetne wrażenie wywierają także ilustracje oraz animowane sceny, za pośrednictwem których przedstawiana jest opowieść. Grafika posiada oryginalny, mangowy styl artystyczny, w którym znaleźć można sporo motywów typowych dla filmów i gier science fiction.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Cytus II: 16+

iOS
AND