Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 grudnia 2005, 09:22

StarForce niszczy Twoje napędy CD/DVD? Weź udział w konkursie i wygraj tysiąc dolarów!

Czy zabezpieczenie o nazwie StarForce jest w stanie zniszczyć urządzenia do nagrywania płyt CD i DVD? Wielu użytkowników twierdzi, że tak. Autorzy kontrowersyjnej aplikacji postanowili sprawdzić, czy plotki te mają pokrycie w rzeczywistości. Niestety, mimo wielu prób nie udało się im doprowadzić żadnego sprzętu do ruiny. Zdecydowali się więc skorzystać z pomocy Internautów.

Czy zabezpieczenie o nazwie StarForce jest w stanie zniszczyć urządzenia do nagrywania płyt CD i DVD? Wielu użytkowników twierdzi, że tak. Autorzy kontrowersyjnej aplikacji postanowili sprawdzić, czy plotki te mają pokrycie w rzeczywistości. Niestety, mimo wielu prób nie udało się im doprowadzić żadnego sprzętu do ruiny. Panowie z firmy Protection Technology zdecydowali się więc skorzystać z pomocy Internautów.

Sprawa jest prosta. Pierwszy człowiek, który udowodni, że programy chronione aplikacją StarForce doprowadzają jego nagrywarki CD/DVD do awarii, otrzyma 1000 dolarów. Dodatkowo, firma opłaci jego przelot do Moskwy i dwudniowy pobyt w stolicy Rosji. Postawiono następujące warunki:

  • wszystkie napędy muszą być sprawne przed instalacją programu zabezpieczonego StarForcem,
  • po instalacji i uruchomieniu programu chronionego StarForcem, musi zaistnieć problem z napędami CD i DVD. Oczywiście awaria musi być ewidentna, niezależnie od konfiguracji.

Wszyscy chętni mają czas na zgłoszenie udziału w „konkursie” do 31 stycznia 2006 roku. Więcej szczegółów na jego temat znajdziesz w tym miejscu.