Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2024, 16:13

autor: Kamil Kleszyk

Star Wars Outlaws i Black Myth: Wukong zrobią użytek z technologii Nvidia DLSS 3.5 oraz ray tracingu. Zobacz nowe filmy z gier

Firma Nvidia ujawniła kolejne produkcje, które w najbliższych miesiącach trafią do i tak już pokaźnej grupy gier korzystających z technologii DLSS 3 oraz ray tracingu.

Źródło fot. Ubisoft
i

W przyszłym tygodniu w San Francisco odbędzie się coroczna konferencja GDC (Game Developers Conference), na której – podobnie jak w poprzednich latach – pojawi się m.in. firma Nvidia. Amerykański gigant technologiczny nie zamierza jednak czekać na start wydarzenia i już teraz wystosował kilka ciekawych ogłoszeń.

Najważniejsza z punktu widzenia graczy informacja dotyczy nowych produkcji, które w kolejnych miesiącach dołączą do grupy ponad 500 tytułów obsługujących DLSS 3.5 oraz ray tracing. Jednym z nich będzie wyczekiwane Star Wars: Outlaws od studia Ubisoft Massive.

Nvidia nawiązała współpracę z firmami Ubisoft i LucasFilm Games, aby zapewnić graczom Star Wars: Outlaws możliwie najlepsze wrażenia na PC, dzięki wykorzystaniu przełomowych technologii procesorów graficznych GeForce RTX w celu ulepszenia grafiki, zwiększenia wydajności i zapewnienia jeszcze większej responsywności rozgrywki – czytamy we fragmencie komunikatu.

Przy okazji firma udostępniła krótki, acz widowiskowy materiał ze Star Wars: Outlaws.

Oprócz produkcji studia Ubisoft Massive z dobrodziejstw Nvidii skorzysta także Black Myth: Wukong, świetnie zapowiadająca się gra akcji z otwartym światem. Z informacji przekazanych przez Amerykanów dowiadujemy się, że tytuł ten będzie obsługiwać DLSS 3,5 oraz funkcje ray reconstruction i full ray tracing (ten ostatni znany jest także jako path tracing i został zaimplementowany m.in. w Cyberpunk 2077).

W przypadku Black Myth: Wukong również otrzymaliśmy nowy trailer.

Na liście gier, które wspierać będą DLSS 3 i ray tracing, znalazły się też Naraka: Bladepoint oraz Portal. Warto przypomnieć, że 26 marca ta druga funkcja zostanie wprowadzona do Diablo IV.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej