Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2013, 12:14

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Sprzedaż Call of Duty: Ghosts jest niepokojąca – twierdzi analityk

Wyniki sprzedaży Call of Duty: Ghosts są słabsze od rezultatów, jakie Black Ops II i Modern Warfare 3 osiągnęły w swoich miesiącach premierowych. Różnica ta jest nawet większa niż się początkowo spodziewano.

Call of Duty: Ghosts raczej nie stanie się najbardziej rozchwytywaną grą z serii - Sprzedaż Call of Duty: Ghosts jest niepokojąca – twierdzi analityk - wiadomość - 2013-12-17
Call of Duty: Ghosts raczej nie stanie się najbardziej rozchwytywaną grą z serii
Dotychczasowe sukcesy Call of Duty: Ghosts
  1. Najlepiej sprzedająca się gra w Ameryce Północnej w listopadzie 2013 roku (link)
  2. Najpopularniejszy tytuł na konsolach nowej generacji (link)
  3. Od ostatniego tygodnia listopada utrzymuje się na szczycie listy Top 10 UK (link)

Mimo listopadowych sukcesów Call of Duty: Ghosts na rynku brytyjskim i amerykańskim, gra nie sprostała oczekiwaniom wydawcy. Okazuje się, że pod względem sprzedaży, „Duchy” zostają w tyle za dwiema poprzednimi częściami cyklu.

Jak donosi serwis VentureBeat, w miesiącu premierowym Call of Duty: Ghosts sprzedało się o 19% słabiej niż Call of Duty: Black Ops II w listopadzie 2012 roku oraz o 32% słabiej niż Call of Duty: Modern Warfare 3 w analogicznym okresie w roku wcześniejszym.

Poniekąd sytuację tę przewidziała firma Activision, zapowiadając, że Call of Duty: Ghosts może nie dorównać poprzedniczce ze względu na przesiadkę części graczy na konsole nowej generacji. Doug Creutz, analityk rynku z amerykańskiej firmy Cowen and Company, twierdzi jednak, że wynik Call of Duty: Ghosts jest nawet słabszy niż podejrzewało Activision. Argumentuje to różnicą czasową pomiędzy datami premier trzech odsłon serii: Ghosts zostało wydane 3 listopada, Black Ops II 13 listopada, a trzecie Modern Warfare 8 listopada.

Wychodzi na to, że miesiąc premierowy Call of Duty: Ghosts wypadł słabiej na tle poprzedników nawet pomimo tego, że trwał najdłużej. Creutz prognozuje, że różnica pomiędzy wynikami sprzedaży dwóch ostatnich odsłon Call of Duty może się jeszcze powiększyć do 20-25%.

Hola, hola, a czy czasem Call of Duty: Ghosts nie pobiło Black Ops II na głowę zarabiając miliard dolarów w ciągu jednej doby? Prawdę mówiąc, nie jest to takie oczywiste. Kwotę taką firma Activision zarobiła za wysyłkę pudełek z grami do sklepów. Nie wiadomo, ile kopii dokładnie udało się sprzedać ani nie uwzględniono wyników z dystrybucji cyfrowej.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Ghosts – czy to jest nowa generacja?
  2. Call of Duty: Ghosts – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry Call of Duty: Ghosts