Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2017, 05:45

autor: Góral

Splatoon 2 ukaże się latem na Nintendo Switch

Kolejną grą zapowiedzianą przez Nintendo podczas prezentacji Switcha jest Splatoon 2 - kontynuacja wydanej w 2015 roku na Wii U trzecioosobowej strzelanki.

Jedną z gier zapowiedzianych przez Nintendo na konsolę Switch jest Splatoon 2, czyli kontynuacja wydanej w 2015 roku na Wii U strzelanki Splatoon. Podobnie jak poprzedniczka, tak i nowa odsłona serii przeznaczona będzie głównie do zabawy w multiplayerze (lokalny oraz online) i opierać będzie się praktycznie na tych samych zasadach. Gracze pokierują Inklingami, czyli wesołymi ludźmi-ośmiornicami, którzy walczą przy użyciu broni strzelającej farbą. Służy ona nie tylko do atakowania przeciwników, ale także do zamalowywania planszy, co jest jednym z celów zabawy. Deweloperzy obiecali rozmaite usprawnienia i nowe gadżety, w tym podwójny karabin. Premiera odbędzie się latem bieżącego roku.

Na oficjalnej stronie produkcji podzielono się kilkoma dodatkowymi konkretami. W Splatoon 2 zmagania przeznaczone będą dla maksymalnie ośmiu graczy (dwa zespoły po cztery osoby). Lokalne rozgrywki możliwe będą w trybie telewizyjnym oraz mobilnym, a oprócz tego otrzymamy klasyczną zabawę przez Internet.

Wśród nowych broni wymieniono Splat Dualies, czyli wspomniany wcześniej podwójny karabin. Postacie doczekają się nowego ruchu Dodge Roll, pojawią się starzy, ale nieco odmienieni bohaterowie oraz zupełnie nowi. Grać będzie można przy użyciu klasycznego Pro Controllera oraz oczywiście Joy-Cona – oba zaoferują kontrolę korzystającą z żyroskopu.

Ponadto obiecano rozwijać grę po premierze – podobnie jak miało to miejsce z pierwszym Splatoon.

Splatoon 2 ukaże się latem na Nintendo Switch - ilustracja #2