Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 listopada 2005, 16:01

autor: ComCo

Spider-Man oraz X-Meni pod skrzydłami Activision do 2017 roku

Aż do 2017 roku korporacja wydawnicza Activision będzie odpowiadała za kolejne gry video, stworzone w oparciu o marki Spider-Man oraz X-Men. To efekt przedłużenia umowy licencyjnej z firmą Marvel Entertainment, która jest bardzo zadowolona z owoców dotychczasowej współpracy.

Aż do 2017 roku korporacja wydawnicza Activision będzie odpowiadała za kolejne gry video, stworzone w oparciu o marki Spider-Man oraz X-Men. To efekt przedłużenia umowy licencyjnej z firmą Marvel Entertainment, która jest bardzo zadowolona z owoców dotychczasowej współpracy. Gry ze wspomnianymi superbohaterami w rolach głównych sprzedały się już w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Zawarte porozumienie upoważnia Activision do tworzenia i wydawania elektroniczno-rozrywkowych pozycji, bazujących na komiksach Spider-Man oraz X-Men, zarówno na komputery klasy PC, jak i konsole (stacjonarne, przenośne). Poprzednia umowa pomiędzy Activision a Marvel Entertainment miała wygasnąć w 2009 roku.

Obie strony są oczywiście bardzo zadowolone z nowego stanu rzeczy i liczą na odniesienie kolejnych sukcesów (czyt. zaksięgowanie pokaźnej liczby dolarów na swoich kontach).